سریال خاتون
فوتبال جهان

انتقاد نخست وزیر اسپانیا از حرکت جنجالی روبیالس

به گزارش امین گیمز و به نقل از مارکا، پدرو سانچس نخست وزیر اسپانیا پس از استقبال سرد از لوئیس روبیالس در مراسم تقدیر از ملی‌پوشان قهرمان جام جهانی 2023 بانوان، حالا به‌صورت علنی از رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا انتقاد کرده است.

روبیالس پس از پیروزی اسپانیا برابر انگلیس در بازی فینال جام جهانی 2023، جزو افرادی بود که روی سکوی اهدای مدال‌ها و جام به فینالیست‌های جام حضور داشت. که او به نظر می‌رسید از افتخارآفرینی بانوان کشورش به شدت هیجان زده است، هنگام روبه‌رو شدن با ستاره این تیم جنی ارموسو حرکتی غیرمتعارف انجام داد که مصداق تعرض و خشونت علیه بانوان دانسته شده و انتقادات فراوانی برای وی به همراه داشته است، طوری که او را مجبور کرد حرف‌های اولیه‌اش درباره این اتفاق را پس بگیرد و عذرخواهی کند.

 

با این حال هجمه‌ها علیه روبیالس ادامه داشته و اکنون پدرو سانچس بالاترین مقام اجرایی کشور اسپانیا هم جزو افرادی است که از رئیس فدراسیون فوتبال این کشور، انتقاد کرده‌اند. او که در مراسم تقدیر از اعضای تیم قهرمان در دفتر نخست وزیری اسپانیا استقبال سردی از روبیالس انجام داد، گفت: بانوان تیم ملی ما هر کاری می‌شد برای کسب پیروزی انجام دادند، اما ما شاهد یکسری رفتارها مانند رفتار آقای روبیالس بودیم که نشان داد هنوز در کشور ما مسائلی درباره برابری حقوق و برخورداری از احترام یکسان برای مردان و زنان وجود دارند که باید برطرف و تصحیح شوند. اتفاقی که ما شاهدش بودیم یک حرکت غیرقابل قبول بود و عذرخواهی‌های آقای روبیالس هم کافی نبود و به همین دلیل هم ما هنوز در رسانه‌های ارتباط جمعی شاهد بازخوردهایی درباره آن هستیم.

با توجه به انتقادات گسترده‌ صورت گرفته از روبیالس و اکنون انتقاد علنی نخست وزیر اسپانیا از او، بعید نیست که در آینده نه چندان دور مجبور به ترک صندلی ریاست فدراسیون فوتبال اسپانیا شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا