سریال خاتون
فوتبال جهان

انگلیس با گرفتن انتقام از ایتالیا به مرحله نهایی یورو 2024 صعود کرد/ دلهره یک ناکامی بزرگ دیگر برای آتزوری

به گزارش امین گیمیز، در آخرین شب از بازی‌های دور هشتم مرحله انتخابی یورو 2024، شب گذشته (سه‌شنبه) هفت بازی برگزار شد که در مهمترین آنها از گروه C، تیم ملی انگلیس در ورزشگاه ومبلی لندن میهمانش ایتالیا را با نتیجه 3 بر یک شکست داد. این نتیجه در حالی باعث صعود سه‌شیر به مرحله نهایی یورو شد که این تیم با یک تساوی هم صعود می‌کرد. ایتالیا در شرایطی برای دومین بار متوالی در این مسابقات مقابل انگلیس تن به شکست داد که با گلزنی جانلوکا اسکاماکا در دقیقه 15 پیش افتاده بود، اما هری کین کاپیتان سه‌شیر در دقیقه 32 از روی نقطه پنالتی کار را به تساوی کشاند. در نیمه دوم، مارکوس رشفورد در دقیقه 57 گل دوم را برای میزبان به ثمر رساند و هری کین در دقیقه 77 با ثبت دومین گل خود و سومین گل میزبان، صعود قاطعانه‌تری را برای شاگردان گرت ساوت‌گیت رقم زد. ضمن اینکه سه‌شیر انتقام شکست دو سال پیش خود در فینال یورو 2020 که در همین ورزشگاه ومبلی مقابل ایتالیا در ضربات پنالتی متحمل شد را گرفت.

با این نتیجه انگلیس که مانند ایتالیا شش بازی انجام داده است 16 امتیازی شد و در صدر جدول گروه C باقی ماند، اما ایتالیا که تا پیش از این بازی تیم دوم جدول بود، با توجه به پیروزی 3 بر یک اوکراین مقابل مالت در بازی همزمان یک رده سقوط کرد و رده دوم جدول را به اوکراینی‌هایی داد که حالا با یک بازی بیشتر نسبت به آتزوری 13 امتیازی هستند. در این گروه مقدونیه شمالی با هفت امتیاز از شش بازی چهارم است و مالت صفر امتیازی هم قعرنشین.

ایتالیا اگرچه نسبت به اوکراین یک بازی کمتر انجام داده است، اما دو بازی پایانی‌اش به ترتیب مقابل مقدونیه شمالی و اوکراین است که بازی اول در خانه و دومی در خانه اوکراین است. مقدونیه شمالی همان تیمی است که سال 2021 لاجوردی‌پوشان را در خاک خودشان از صعود به جام جهانی باز داشت و اوکراین هم با تکیه بر امتیاز میزبانی شانس خوبی برای گرفتن امتیاز از شاگردان لوچانو اسپالتی دارد. بنابراین یک بار دیگر خطر نرسیدن به یک تورنمنت بزرگ ایتالیایی‌ها را تهدید می‌کند، آنهم تورنمنتی که مدافع عنوان قهرمانی‌اش هستند.

 

براساس این گزارش، در گروه G نبرد مجارستان صدرنشین با لیتوانی رده چهارمی 2-2 مساوی شد هرچند مجارستانی‌های میهمان با یک امتیاز این بازی 14 امتیازی شدند تا همچنان بالاتر از صربستانی باشند که در بازی دیگر این گروه با نتیجه 3 بر یک بر میهمانش مونته‌نگرو غلبه کرد.

در جدول گروه G مجارستان با 14 امتیاز از شش بازی صدرنشین است و صربستان با یک بازی بیشتر و 13 امتیاز در رده دوم قرار دارد. مونته‌نگروی هشت امتیازی که شش بازی انجام داده در رده سوم ایستاده است و پس از آنهم تیم‌های لیتوانی و بلغارستان به ترتیب با شش و دو امتیاز رده‌های چهارم و پنجم را در اختیار دارند.

سه‌شنبه شب همچنین در گروه H‌ سه بازی برگزار شد که در نخستین مسابقه فنلاند در خانه با نتیجه 2 بر یک به قزاقستان باخت، دانمارک با نتیجه 2 بر یک بر سن‌مارینو غلبه کرد و ایرلندشمالی هم با یک گل به میهمان خود اسلوونی باخت. با نتایجی که در این گروه رقم خورد، تیم‌های اسلوونی و دانمارک هر دو 19 امتیازی شدند و برحسب تفاضل گل به ترتیب در رده‌های اول و دوم ایستادند تا در آستانه صعود قرار بگیرند. در گروه H‌ قزاقستان 15 امتیازی سوم است، فنلاند با 12 امتیاز در رده چهارم و تیم‌های ایرلندشمالی با شش و سن‌‌مارینو با صفر امتیاز در جایگاه‌های پنجم و ششم قرار دارند.

تاکنون صعود تیم‌های انگلیس، اتریش، بلژیک، فرانسه، پرتغال، اسکاتلند، اسپانیا و ترکیه به مرحله نهایی یورو 2024 که آلمان میزبان آن است، مسجل شده است و 15 تیم دیگر هنوز شانس کسب جواز صعود را دارند.

دور نهم بازی‌های مرحله انتخابی یورو 2024 از روز 25 آبان آغاز می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا