سریال خاتون
فوتبال جهان

بارسلونا در پایان فصل با 2 بازیکنش قطع همکاری می‌کند

به گزارش امین گیمز، در حالی که فصل جاری لالیگا هنوز به نیمه راه نرسیده، باشگاه بارسلونا برنامه‌ریزی برای فصل آینده را آغاز کرده و با توجه به محدودیت منابع مالی‌اش، به نظر می‌رسد که بخش اعظم از برنامه‌هایش به کاهش هزینه‌های جاری اختصاصی داشته باشد.

طبق گزارش نشریه اسپورت کاتالونیا؛ بارسایی‌ها برای کاهش هزینه‌‌های سرسام‌آور مربوط به پرداخت حقوق بازیکنان‌شان، تصمیم گرفته‌اند آن دسته از بازیکنانی که حضورشان برای پیشبرد اهداف تاکتیکی کادر فنی الزامی نیست را مرخص کنند که این گروه شامل دو بازیکن باتجربه تیم، مارکوس آلونسو و سرخی روبرتو می‌شود.

آلونسوی 32 ساله 18 ماه پیش به بارسلونا پیوست و با اینکه در فصل اول حضورش جزو مهره‌های ترکیب اصلی بود، در فصل جاری نقش چندان پررنگی برای تیم تحت هدایت ژاوی هرناندس ایفا نکرده است. اگرچه غیبت آلونسو در 5 بازی اخیر بارسلونا به دلیل مصدومیت بود اما پیش از آسیب دیدنش هم او از ماه اکتبر تنها یک با به میدان رفته بود. مجموع دقایق حضور آلونسو در ترکیب بارسلونا در فصل جاری 299 دقیقه است که در 7 بازی به ثبت رسید. این آمار نشان می‌دهد که آلونسو نتوانسته نظر ژاوی را برای برگرداندنش به ترکیب اصلی جلب کند.

در مورد سرخی روبرتو هم وضعیت خیلی متفاوت نیست. میزان حضور او در ترکیب اصلی بارسلونا تا پیش از بازی هفته گذشته بارسا برابر آلمریا که در آن دبل کرد، به اندازه آلونسو بود.

هر دو بازیکن تا تابستان با بارسلونا قرارداد دارند و با توجه به وضعیت موجود آلونسو برای پیدا کردن فرصت بازی، نسبت به جدایی از آبی‌و‌اناری‌ها بی‌میل نیست اما برخلاف او روبرتو می‌‌خواهد در بارسلونا بماند و قراردادش را تمدید کند حتی اگر این به منزله کاهش حقوقش باشد. این در حالیست که او پیش از این هم با درخواست باشگاه برای کاهش حقوقش موافقت کرده بود و اکنون در میان تمام تیم اصلی پایین‌ترین حقوق را می‌گیرد.

تابستان امسال اتلتیکومادرید برای جذب آلونسو ابراز علاقه کرد و به همین دلیل ممکن است که تابستان سال 2024 این اتفاق تکرار شود. علاوه بر روخی‌بلانکو، آلونسو گزینه‌هایی هم در لیگ برتر انگلیس دارد، جایی که سابقه بازی با پیراهن چلسی را دارد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا