سریال خاتون
فوتبال جهان

باشگاه اینتر، شهرداری میلان را تهدید کرد!

به گزارش امین گیمز، کشمکش مدیران باشگاه‌های اینتر و میلان با مقامات شهرداری میلان درباره امکان نوسازی ورزشگاه سن‌سیرو یا ساخت احداث استادیوم جدید، سال‌هاست که ادامه دارد و هیچ یک از طرفین حاضر نیست به خواسته طرف مقابل تن دهد.

پس از رد درخواست اولیه دو باشگاه برای تخریب ورزشگاه سن‌سیرو و احداث یک استادیوم جدید به جای آن، بحث احداث این استادیوم در منطقه‌ای دیگر از شهر میلان مطرح شد، اما سنگ‌‌اندازی شهرداری مانع از اجرای این پروژه شده است. داشتن استادیوم اختصاصی برای بهره‌مندی کامل از درآمدهای حاصل از بلیت‌فروشی، امتیازی است که در ایتالیا تعداد معدودی از تیم‌ها از جمله یوونتوس و اودینزه دارند و سایر باشگاه‌ها نیز در تلاش هستند که به این فهرست اضافه شوند. اینتر و میلان هم جزو این دسته از باشگاه‌ها هستند، اما گویا مدیران شهرداری میلان قصد ندارند با این دو باشگاه برای اجرای پروژه‌‌شان راه بیایند. همین موضوع سبب شده است که باشگاه اینتر اکنون به تهدید متوسل شود.

آلساندرو آنتونلو یکی از مدیران باشگاه اینتر با انتقاد از رویکرد سیاستمداران ایتالیایی و موانعی که آنها در مسیر احداث استادیوم جدید برای نراتزوری قرار داده‌اند، گفت: ما به هرحال استادیوم جدیدمان را خواهیم ساخت و اگر آنها (شهرداری) به ما اجازه ساخت استادیوم در میلان را ندهند، جایی دیگر این کار را انجام خواهیم داد. ما همیشه بر این باور بوده‌ایم که داشتن استادیوم اختصاصی تصمیم درستی است. این را که سن‌سیرو یک محل باقدمت و تاریخی است و نمی‌توان آن را تخریب کرد، درک می‌کنیم و به همین دلیل هم تقاضای احداث استادیومی مدرن را در محلی دیگر داریم که هواداران را نه تنها در 90 دقیقه بازی بلکه قبل و بعد از آن سرگرم کند. مقامات مربوطه در چهار سال اخیر از ریزترین جزئیات برنامه ما مطلع شده‌اند، اما ما هنوز داریم از خودمان می‌پرسیم که آیا بالاخره به ما جواز ساخت داده خواهد شد یا نه و هر سال 50 تا 60 درصد از درآمدهای‌مان را به خاطر نداشتن استادیوم اختصاصی از دست می‌دهیم، پولی که می‌شود آن را صرف تقویت تیم برای رقابت در تورنمنت‌های اروپایی کرد.

 

اگرچه به دلیل بروز اختلاف‌نظر میان مدیران اینتر و میلان، برای مدتی به نظر می‌رسید که دو باشگاه قید ساخت استادیوم مشترک را زده‌اند، اما گویا اینتری‌ها همچنان به احداث استادیوم مشترک با رقیب همشهری امیدوار هستند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا