سریال خاتون
فوتبال جهان

بوفون و یک یوونتوسی پیشین دیگر در کادر فنی تیم ملی ایتالیا

به گزارش امین گیمز، با همه شک و شبهاتی که درباره بازخورد باشگاه ناپولی نسبت به انتصاب لوچانو اسپالتی به‌عنوان سرمربی تیم ملی ایتالیا وجود داشت، این اتفاق رخ داد و سرمربی فصل گذشته قهرمان سری A که هنوز یک سال دیگر با این تیم قرارداد داشت، رسماً هدایت آتزوری را برعهده گرفت. اسپالتی نهمین سرمربی لاجوردی‌پوشان از سال 2000 تا به امروز محسوب می‌شود و علاوه بر مربیگری در این تیم، مسئول هماهنگی میان تیم‌های فوتبال ایتالیا در رده‌های سنی پایین‌تر هم خواهد بود. به این ترتیب تمام مسئولیت‌هایی که روبرتو مانچینی سرمربی مستعفی ایتالیایی‌ها داشت به جانشین او واگذار شد و این همکاری قرار است تا پایان جام جهانی 2026 هم ادامه پیدا کند.

به جز انتصاب اسپالتی اما تغییرات عمده و قابل توجه دیگری نیز در کادر فنی تیم ملی فوتبال ایتالیا رخ داده است. در واقع گفته می‌شود که همین تغییرات قبل از اعلام رسمی‌شان بود که باعث شد روبرتو مانچینی از ادامه همکاری با فدراسیون فوتبال ایتالیا دلزده شود و آتزوری را ترک کند. یکی از این تغییرات انتصاب جان لوئیجی بوفون سنگربان پیشین یوونتوس به‌عنوان مدیر تیم بوده است. هم‌تیمی سابق بوفون در یوونتوس، آندره‌آ بارتزالی هم به‌عنوان یک مربی اختصاصی در حوزه تاکتیک‌های دفاعی استخدام شده است. آنتونیو گالیاردی نیز که پیش از این مسئولیت کار به‌عنوان آنالیزور ارشد تیم ملی ایتالیا را برعهده داشت، در همین سمت به کار خود ادامه می‌دهد.

 

در همین حال اما انتظار می‌رود که اسپالتی دستیاران خود شامل مارکو دومنکینی، فرانچسکو سیناتی و یکی از میان دانیله بالدینی و آلساندرو پانه را هم به کادر فنی تیم ملی ایتالیا اضافه کند.

اولین بازی ایتالیا با هدایت اسپالتی، بازی روز جمعه 9 سپتامبر مقابل مقدونیه شمالی در مرحله مقدماتی یورو 2024 است و سه روز پس از آن ایتالیایی‌ها میزبان اوکراین خواهند بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا