سریال خاتون
فوتبال جهان

تاریخ‌سازی دروازه‌بان لاتزیو با گشودن دروازه اتلتیکومادرید

به گزارش امین گیمیز، ضربه سر زیبای ایوان پروودل در دقیقه پنجم وقت‌های تلف شده نیمه دوم بازی شب گذشته (سه‌شنبه) لاتزیو برابر اتلتکومادرید در هفته اول مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، نه تنها تیم میزبان را از شکست خانگی مقابل نماینده ایتالیا نجات داد، بلکه برای او یک رکورد ارزشمند به ارمغان آورد.

با این گل، پروودل به تنها دومین دروازه‌بان در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا تبدیل شد که در جریان عادی بازی (نه از روی نقطه پنالتی) دروازه رقیب را باز می‌کند. از 13 سال پیش، که وینسنت انیامای دروازه‌بان نیجریه‌ایی سابق تیم لیل فرانسه گلزنی کرد، دیگر هیچ دروازه‌بانی در جریان عادی بازی موفق به انجام این کار نشده بود. مهمتر از آن اینکه پروودل در حالی لاتزیو را از شکست مقابل اتلتیکو نجات داد که اولین بازی اروپایی‌اش را هم برای آبی‌پوشان پایتخت ایتالیا انجام می‌داد.

او درباره گلی که به ثمر رساند گفت: من این شب را تا آخر عمرم به یاد خواهم سپرد. واقعاً خوشحالم به خصوص که گلم سبب شد که مسابقه‌ای را به تساوی بکشانیم که واقعاً در آن سزاوار شکست نبودیم. هنوز نتوانسته‌ام کاری که انجام داده‌ام را هضم کنم اما به زودی متوجه شوم کاری که در لیگ قهرمانان انجام داده‌ام یعنی چه. فوتبال بازی لحظه‌ها است و وقتی آن را به دست می‌‌اوری باید بدانی که چطور از آن استفاده کنی. امیدوارم که این امتیاز به ما انگیزه و اشتیاقی بدهد که سرآغاز یک روند خوب بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا