سریال خاتون
فوتبال جهان

تصمیم نهایی امباپه برای ماندن در پاری‌سن‌ژرمن

به گزارش امین گیمز، کیلیان امباپه چند هفته پیش به اطلاع مدیران باشگاه پاری‌سن‌ژرمن رساند که در پایان قرارداد فعلی‌اش (پایان ماه ژوئن 2024)، از این تیم جدا خواهد شد و علاقه‌ای به تمدید قراردادش ندارد. پس از این ماجرا مدیران این باشگاه به قدری عصبانی شدند که نه‌تنها اجازه ندادند این ستاره فرانسوی شاگردان لوئیس انریکه را در تور پیش‌فصل همراهی کند، بلکه او را برای تمرین کردن به جمع بازیکنان مازاد فرستادند تا او را برای تمدید قرارداد یا راضی شدن برای رفتن از این تیم تحت‌فشار قرار دهند، اما امباپه تن به خواسته مدیران باشگاه PSG نداده و به آنها اعلام کرد که در تابستان جایی نخواهد رفت. این بدین معناست که پاری‌سن ژرمن که در سال 2017 او را در ازای 180 میلیون یورو از موناکو به خدمت گرفت، در صورت ناکامی در فروش یا تمدید قرارداد این بازیکن، تابستان آینده او را به عنوان بازیکن آزاد از دست خواهد داد.

روزنامه فرانسوی «پاریزین» چاپ پاریس گزارش داد که امباپه روز سه‌شنبه به اطلاع ناصر الخلیفی رئیس باشگاه پاری‌سن‌ژرمن رسانده که قصد ندارد در این تابستان این تیم را ترک کند و برایش فرقی نمی‌کند مدیران این باشگاه چه تصیمی در خصوص او (احتمال نیمکت‌نشینی و بازی ندادن به او) خواهند گرفت. رئیس باشگاه PSG هم به ستاره فرانسوی پاریسی‌ها گفته تنها راه بازگشنش به ترکیب تیم اصلی، تمدید قراردادش است. گفته می‌شود پاری‌سن‌ژرمن به امباپه پیشنهاد داده که قراردادش را تمدید کند با این تضمین که بتواند تابستان آینده از این تیم جدا شود.

«رادیو مونت‌کارلو» پیش از این گزارش داده بود؛ پاری‌سن‌ژرمن به امباپه پیشنهاد داده قراردادش را برای یک سال دیگر (تا پایان ماه ژوئن 2025) تمدید کند و بند فروش او در تابستان آینده نیز در قرارداد گنجانده شود اما ملی‌پوش فرانسوی آن را رد کرده است. از رئال مادرید به عنوان مقصد بعدی کیلیان نام برده شده و گفته می‌شود طرفین پشت‌پرده به توافق با یکدیگر هم دست پیدا کرده‌اند.

امباپه 24 ساله از سال 2017 در عضویت باشگاه پاری‌سن‌ژرمن است و تاکنون در 260 بازی برای پاری‌سن‌ژرمن به میدان رفته و با 212 گل‌زده بهترین گلزن تاریخ این باشگاه فرانسوی به شمار می‌رود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا