سریال خاتون
فوتبال جهان

تعیین ساز و کار صعود تیم‌های آسیایی به جام جهانی 2026/ عربستان میزبان یک تورنمنت دیگر شد

به گزارش امین گیمز، نشست کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز (شنبه) با حضور اعضای این کمیته برگزار و تصمیماتی پیرامون مسائل مختلف گرفته شد.

با توجه به اینکه قاره آسیا در اولین جام جهانی 48 تیمی تاریخ (جام جهانی 2026 با میزبانی مشترک آمریکا، کانادا و مکزیک) دارای 1+8 نماینده است، AFC ساز و کار راهیابی تیم‌های آسیایی به این مسابقات از طریق دور پلی‌آف را مشخص کرد.

به این ترتیب، 18 تیم حاضر در مرحله نهایی انتخابی در سه گروه شش تیمی با هم رقابت می‌کنند که دو تیم برتر هر گروه، مستقیماً راهی جام جهانی 2026 می‌شوند. تیم‌های سوم و چهارم در دور پلی‌آف به دو گروه سه تیمی تقسیم می‌شوند که دو تیم نخست هر گروه، جواز صعود به جام جهانی را کسب می‌کند. برنده تقابل تیم‌های قعرنشین این گروه‌ها، نماینده قاره آسیا در پلی‌آف بین قاره‌ای جام جهانی خواهد بود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) , فوتبال آسیا , جام جهانی فوتبال ,

همچنین مدیران AFC با حضور تیم ملی جزایر ماریانای شمالی در مرحله انتخابی جام جهانی 2026 موافقت کردند. این کشور پیش‌تر عضو کنفدراسیون فوتبال آسیا بود، اما به عضویت فیفا درنیامده بود.

همچنین عربستان سعودی به‌عنوان میزبان مسابقات جام ملت‌های زیر 23 سال آسیا در سال 2026 انتخاب شد. عربستان میزبانی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا 2027 را نیز بر عهده دارد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا