سریال خاتون
فوتبال جهان

تلاش الهلال برای جذب امباپه به کمک رئال مادرید

به گزارش امین گیمز، مدیران باشگاه پاری‌سن ژرمن پس از اعلام رسمی کیلیان امباپه مبنی بر عدم تمایلش به تمدید قراردادش با این باشگاه، حالا مصمم به فروش این ستاره فرانسوی در همین تابستان هستند، چون نمی‌خواهند تابستان آینده او را به عنوان بازیکن آزاد از دست بدهند. از رئال مادرید، الهلال عربستان، چلسی، تاتنهام و منچستریونایتد به عنوان مشتریان امباپه یاد شده است اما به نظر می‌رسد رقابت اصلی بین رئال مادرید و عربستانی‌ها است. گفته می‌شود الهلال آماده ارائه پیشنهادی با دستمزد 700 میلیون یورو در سال به امباپه 24 ساله است.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده؛ نمایندگان باشگاه الهلال به شهر مادرید سفر کرده‌اند تا استراتژی خود را به مدیران باشگاه رئال مادرید توضیح دهند. آنها می‌خواهند امباپه را با قرارداادی یک ساله به خدمت بگیرند و او تابستان 2024 به عنوان بازیکن آزاد راهی رئال مادرید شود. باشگاه الهلال همچنین نمایندگان خود را به فرانسه فرستاده تا ستاره فرانسوی پاری‌سن‌ژرمن برای پیوستن به این تیم عربستانی متقاعد کنند.

در سوی دیگر شبکه رادیویی «اوندا سِرو» اسپانیا هم خبر داد که پای‌سن‌ژرمن منتظر پیشنهادی رسمی رئال مادرید و آغاز مذاکرات با این باشگاه اسپانیایی بر سر امباپه است. «رادیو مارکا» نیز گزارش داد؛ امباپه انتخابی به غیر از رئال مادرید ندارد و مدیران این باشگاه اسپانیایی از تاریخ یکم آگوست (10 مرداد) مذاکرات خود با پاری‌سن‌ژرمن آغاز خواهند کرد.

شبکه تلویزیونی «‌ESPN» هم مدعی شد که کیلیان امباپه علاقه‌ای به بازی در عربستان در این مقطع از دوران حرفه‌ای‌اش ندارد چون او 24 ساله است و رؤیای کسب جام بزرگ را در سر دارد.

در قرارداد امباپه با پاری‌سن‌ژرمن بند وفاداری 80 میلیون یورویی وجود دارد که در پایان ماه جاری میلادی و در تاریخ 31 جولای (9 مرداد) فعال می‌شود و به نظر می‌رسد دلیل اینکه رئال مادرید فعلاً برای جذب این بازیکن پاپیش نگذاشته این است که امباپه می‌خواهد از دریافت پاداش وفاداری‌اش مطمئن شود و سپس مذاکرات طرفین آغاز شود.

امباپه از سال 2017 در عضویت باشگاه پاری‌سن‌ژرمن است و تاکنون در 260 بازی برای پاری‌سن‌ژرمن به میدان رفته و با 212 گل‌زده بهترین گلزن تاریخ این باشگاه فرانسوی به شمار می‌رود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا