سریال خاتون
فوتبال جهان

تلاش باشگاه اوساسونا برای لغو محرومیت اروپایی‌‌اش با تصویر یک کودک

به گزارش امین گیمز و به نقل از آ اس، همان طور که انتظار می‌رفت پرونده انضباطی باشگاه اوساسونای اسپانیا که دو سال پیش به تبانی برای تعیین نتیجه برخی از بازی‌هایش در لالیگا متهم شد، برای این تیم گران تمام شد و اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) این تیم را از حضور در رقابت‌های لیگ کنفرانس اروپا در فصل 24-2023 محروم کرد.

با توجه به ابعاد تخلفی که اوساسونا در فصل 14-2013 (دریافت رشوه برای کمک به رقم خوردن نتیجه به سود برخی تیم‌ها) و اثبات اتهامات این باشگاه در مراجع قضایی داخلی، مجازات این تیم توسط یوفا هم محتمل بود. این اتفاق اما اوساسونا را در حالی از حضور در لیگ کنفرانس اروپا محروم می‌کند که این تورنمنت می‌توانست اولین تجربه حضور آن در مرحله نهایی یک رقابت اروپایی از سال 2007 باشد.

به همین دلیل هم باشگاه اوساسونا با انتشار بیانیه‌ای از تصمیم خود برای اعتراض به تصمیم یوفا خبر داده است. این باشگاه اما پس از ارائه همه توضیحات خود برای تأکید بر اینکه سزاوار چنین مجازاتی نیست، شانس خود را برای تحت تأثیر قرار دادن یوفا و تحریک احساسات مقامات این سازمان هم امتحان کرده است. به همین منظور، باشگاه اوساسونا تصویر یکی از هواداران کم سن و سال خودش را با پیراهن این تیم منتشر کرده است که روی آستین آن نشان یوفا و شعار این سازمان، «احترام» دیده می‌شود.

تیم فوتبال اوساسونا اسپانیا , لالیگا اسپانیا ,

در صورتی که فرجام‌خواهی‌های باشگاه اوساسونا به نتیجه نرسد، این باشگاه سهمیه‌اش را به اتلتیک بیلبائویی خواهد داد که فصل گذشته لالیگا را یک پله پایین‌تر از پامپلونایی‌ها و در رده هشتم به پایان رساند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا