سریال خاتون
فوتبال جهان

تماس فولر با ناگلسمان برای حضور روی نیمکت تیم ملی آلمان

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اتحادیه فوتبال آلمان در پی اخراج هانسی فلیک از سمت سرمربیگری تیم ملی فوتبال آلمان، حالا در تلاش برای استخدام هر چه سریع‌تر سرمربی جدید مانشافت است تا زمان را برای آماده‌سازی این تیم جهت حضور در مسابقات یورو 2024، تورنمنتی که خود میزبانش هستند، از دست ندهند. بر اساس گزارش‌هایی که رسانه‌های آلمانی منتشر کرده‌اند، به نظر می‌رسد محتمل‌ترین گزینه برای جانشینی فلیک 58 ساله، ناگلسمان 36 ساله است.

نشریه آلمانی «بیلد» در تازه‌ترین مورد گزارش داد؛ رودی فولر مدیر تیم ملی فوتبال آلمان که در بازی دوستانه با فرانسه به‌طور موقت هدایت مانشافت را برعهده داشت و این تیم را به برتری 2 بر یک رساند، با فولکر اشتروث مدیر برنامه‌های ناگلسمان تماس گرفته است. طبق این گزارش؛ اکنون مذاکرات بر سر جنبه‌های مالی این معامله بالقوه شروع شده است.

شبکه تلویزیونی «اسپورت وان» آلمان هم خبر داد؛ اتحادیه فوتبال تماس‌هایی با یولیان ناگلسمان برقرار کرده و مذاکرات بین طرفین درباره احتمال حضور این مربی آلمانی روی نیمکت مانشافت در جریان است. ناگلسمان حضور روی نیمکت تیم ملی کشورش را برای خود متصور است، به خصوص اینکه حالا فرصت منحصربه‌فردی برای هدایت مانشافت در یورو 2024 را در خانه دارد.

«بیلد» پیش از این گزارش داده بود؛ در کنار اینکه گزینه اصلی برای جانشینی هانسی فلیک، ناگلسمان است، اما احتمال انتصاب لوئیز فن‌خال به‌عنوان سرمربی جدید تیم ملی آلمان نیز به شدت مورد بحث است. برای اولین بار در تاریخ اتحادیه فوتبال آلمان، اعضای هیئت مدیره این اتحادیه از حضور مربی خارجی روی نیمکت مانشافت استقبال کرده‌اند. رودی فولر گفته است که مربی جدید مانشافت باید آلمانی زبان و یک مربی سطح بالا باشد.

انتصاب فن‌خال به‌عنوان سرمربی جدید آلمان همچنین می‌تواند یک مزیت مالی بزرگ برای اتحادیه فوتبال آلمان داشته باشد، چون او اخیراً در تیم ملی هلند دستمزدی به مراتب کمتر از دستمزد ناگلسمان در بایرن مونیخ دریافت می‌کرد. این مربی هلندی سابقه سرمربیگری بایرن مونیخ را در کارنامه‌ حرفه‌ای‌اش دارد.

ناگلسمان که اوایل فروردین ماه از سمت سرمربیگری بایرن مونیخ اخراج شد، با این باشگاه تا سال 2026 قرارداد دارد و بایرنی‌ها همچنان در حال پرداخت دستمزد به او هستند. گفنه می‌شود باشگاه بایرن در صورت دریافت رقمی بین 10 میلیون تا 15 میلیون یورو با فسخ قرارداد او موافقت خواهند کرد.

فلیک 58 ساله که پس از مسابقات یورو 2020 جانشین یواخیم لو در تیم ملی آلمان شد، در این تیم نتوانست انتظارات را برآورده کند و در مدتی که هدایت مانشافت را برعهده داشت، در 25 بازی آمار 12 برد، هفت تساوی و شش شکست را از خود بر جای گذاشت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا