سریال خاتون
فوتبال جهان

تهدید فدراسیون فوتبال اسپانیا برای خروج از یوفا

به گزارش امین گیمز، اقدام غیرمتعارف لوئیس روبیالس رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا در جریان مراسم اهدای مدال‌های تیم قهرمان (اسپانیا) در فینال جام جهانی 2023 زنان در استرالیا حواشی زیادی به همراه داشته و پس از اینکه جنیفر ارموسو ستاره تیم ملی فوتبال بانوان اسپانیا با انتشار بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد از طریق اتحادیه بازیکنان حرفه‌ای اسپانیا و مؤسسه‌ای که نماینده حقوقی او محسوب می‌شود، این پرونده را از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد کرد، فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) هم پس از بازگشایی پرونده‌ای در این خصوص روبیالس را به مدت 90 روز از فعالیت در تمامی حوزه‌های مرتبط با فوتبال محروم کرد.

فدراسیون فوتبال اسپانیا اما تمام قد پشت رئیس خود است و یوفا را تهدید کرد. شبکه رادیویی «اوندا سِرو» اسپانیا خبر داد؛ فدراسیون فوتبال اسپانیا تهدید کرده که در صورت برکناری لوئیس روبیالس از سمت ریاست این فدراسیون از عضویت اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) خارج خواهد شد که این احتمالاً منجر به خروج همه تیم‌های اسپانیایی از رقابت‌های اروپایی (ملی و باشگاهی) خواهد شد. فدراسیون فوتبال اسپانیا همچنین به دلیل دخالت دولت اسپانیا در امور این فدراسیون و نقشی که در تعلیق روبیالس از قدرت داشته به یوفا شکایت کرده است.  

همچنین رسانه‌های اسپانیایی خبر داده‌اند که آنخلس بخار مادر لوئیس روبیالس رئیس تعلیق شده فدراسیون فوتبال اسپانیا در واکنش به هجمه‌های صورت گرفته علیه فرزندش، خود را در یک کلیسا در منطقه موتریل اسپانیا حبس کرده و دست به اعتصاب غذا زده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا