سریال خاتون
فوتبال جهان

توخل؛ قدرتمندترین مربی تاریخ بایرن مونیخ + عکس

به گزارش امین گیمز، توماس توخل که در اوایل فروردین ماه جانشین یولیان ناگلسمان در بایرن مونیخ شد و فصل پرفراز و نشیب این تیم را با قهرمانی دراماتیک در بوندس‌لیگا به پایان برد،  قدرتمندترین چهره این باشگاه در قرن جاری به شمار می‌رود.

به نقل از نشریه «بیلد»، توماس توخل قدرتمندترین مربی تاریخ بایرن مونیخ در برنامه‌ریزی برای تقویت ترکیب تیمش در نقل‌وانتقالات است. این مربی آلمانی از این شرایط لذت می‌برد و عجله‌ای برای انتخاب مدیر ورزشی جدید ندارد و همه افراد مسئول در باشگاه بایرن مونیخ به خواسته‌های توخل گوش می‌دهند.

زمانی که حسن صالیحمیدزیچ در سمت مدیر ورزشی بایرن بود، او بود که در انتخاب و خرید بازیکن نقش مهمی داشت و مربی باید با داشته‌های موجود کار می‌کرد. مربیانی همچون هانسی فلیک، نیکو کواچ، یولیان ناگلسمان باید این رویه را می‌پذیرفتند و در مورد یوپ هاینکس و پپ گواردیولا هم این موضوع صدق می‌کرد، اما در حال حاضر توخل مسئول برنامه‌ریزی در خصوص ترکیب تیم (خرید و فروش بازیکن) است.

فلسفه نقل‌وانتقالات باشگاه بایرن مونیخ از زمان حضور توخل در این تیم تغییر کرده است. حالا این مربی است که بازیکن مدنظرش را انتخاب می‌کند و توضیح می‌دهد که چرا باید مدیران باشگاه با بازیکن مدنظر او قرارداد امضا کنند. سپس مدیران باشگاه سعی می‌کنند خواسته‌های توخل را برآورده کنند. نقش توخل در بایرن همانند نقشی است که در چلسی داشت و مانند یک مدیر در تیم عمل می‌کند.

توماس توخل رأی اعتماد هوینس و کارل هاینتس رومنیگه را دارد، این در حالی است که برای مثال در زمان مربیگری آنچلوتی در بایرن، رومنیگه با او بود و هوینس علیه او. در مورد فلیک هم اوضاع همینطور بود. نیکو کواچ نیز در زمان مربیگری‌اش در بایرن رومنیگه را علیه خود می‌دید. این واقعیت که توخل این دو مدیر پرنفوذ را در کنار خود دارد، به قدرت او در باشگاه بایرن می‌افزاید.

در تصویر زیر رده‌بندی پرقدرت ترین مربیان بایرن (از سال 2000 به بعد) که در نقل‌وانتقالات نقش بیشتری داشته‌اند، دیده می‌شود؛ توماس توخل، یوپ هاینکس، پپ گواردیولا، لوئیز فن‌خال، اوتمار هیتسفلد، هانسی فلیک، یورگن کلینزمان، فلیکس ماگات، یولیان ناگلسمان و نیکو کواچ.

تیم فوتبال بایرن مونیخ , توماس توخل , پپ گواردیولا ,

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا