سریال خاتون
فوتبال جهان

توخل: از بازیکنان نیمکت‌نشین عذرخواهی کردم/ شایسته پیروزی بودیم

به گزارش امین گیمز، توماس توخل که تیم تحت‌هدایتش شب گذشته (جمعه) در هفته دوازدهم بوندس‌لیگای آلمان موفق شد در دیداری خارج از خانه مقابل کلن به برتری یک بر صفر برسد و به صدر جدول رده‌بندی صعود کند، پس از این دیدار در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «DAZN» گفت: ما عملکرد بسیار خوبی در نیمه اول داشتیم و موقعیت‌های درجه یکی ایجاد کردیم. معمولاً قدرت بزرگ ما این است که از این موقعیت‌ها استفاده می‌کنیم اما امروز فقط یک موقعیت‌مان را تبدیل به گل کردیم، بنابراین باید تمرکز می‌کردیم و بازی را کنترل می‌کردیم. ما این کار را در نیمه دوم خیلی خوب انجام دادیم؛ به همین دلیل است که شایسته پیروزی بودیم.

وی همچنین درباره چرایی عدم استفاده از بازیکنان ذخیره‌اش در این دیدار که او را از این حیث تبدیل به اولین مربی بوندس‌لیگایی پس از لوئیز فن‌خال – او در تاریخ 11 دسامبر 2010 مقابل سن‌پائولی تعویضی نکرده بود – کرد که دست به تعویضی در یک بازی بوندس‌لیگایی نزد، اظهار داشت: این کمی تأسف‌بار بود. این به این دلیل نبود که به بازیکنانم روی نیمکت اعتماد ندارم، بلکه به این دلیل بود که بازیکنان حاضر در زمین بازی خیلی خوبی از خود ارائه کردند. ما خیلی خوب بازی را کنترل کردیم.

سرمربی بایرن مونیخ تصریح کرد: چوپوموتینگ با هری کین هماهنگی خوبی داشت، او همچنین در تلاش بود تا ضربات سر اول را بزند. من مدام به این فکر می‌کردم که چگونه می‌توانم توماس مولر را به بازی بیاورم. همچنین به این فکر می‌کردم که چند دقیقه به ماتیس دلیخت یا رافائل گوئریرو فرصت بازی بدهم اما نتیجه هنوز خیلی نزدیک بود. نمی‌خواستم ریتم تیم را به هم بزنم. چنین چیزی (عدم استفاده از بازیکنان ذخیره) معمولاً اتفاق نمی‌افتد، بنابراین از بازیکنان نیمکت‌نشین عذرخواهی کردم. آنها باید روحیه خود را حفظ کنند.

توخل تصریح کرد: بازیکنان روی نیمکت مستحق بازی بودند. من قصد تنبیه کردن آنها را نداشتم و این را هم به آنها گفتم. من فقط از همه بازیکنانی که در زمین بودند و نحوه ایفای نقش‌شان در پست‌هایی که به آنها محول شده بود، راضی بودم، بنابراین نمی‌خواستم ریتم تیم را برهم بزنم و در خطر دریافت گل دیرهنگام قرار بگیریم.

وی در پایان درباره عدم قرار گرفتن توماس مولر در ترکیب اصلی هم خاطرنشان کرد: ما می‌خواستیم چوپوموتینگ را به دلیل قد و توانایی‌اش در نبردهای هوایی در ترکیب اصلی داشته باشیم چون می‌دانستیم که کلن فشار زیادی به ما خواهد آورد، بنابراین می‌خواستیم آن ارسال توپ‌های بلند به سمت چوپوموتینگ را داشته باشیم. این تصمیم به خاطر چوپوموتینگ بود، نه تصمیمی علیه توماس مولر. در بایرن مونیخ، همیشه چنین شرایطی وجود خواهد داشت که بازیکنان روی نیمکت می‌نشینند و می‌خواهند در ترکیب اصلی بازی را شروع کنند و البته کیفیت قرار گرفتن در ترکیب 11 نفره را هم دارند.

بایرن با این برد 32 امتیازی شد و با یک بازی بیشتر نسبت به بایرلورکوزن 31 امتیازی، به صدر جدول رده‌بندی بوندس‌لیگا صعود کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا