سریال خاتون
فوتبال جهان

توصیه جالب مورینیو به فابرگاس درباره مربیگری

به گزارش امین گیمز، دوران مربیگری سسک فابرگاس از هفته گذشته به‌صورت رسمی آغاز شد و ستاره سابق تیم ملی اسپانیا و باشگاه‌های آرسنال و بارسلونا با ورود به کادر فنی تیم کومو – تیمی در دسته دوم فوتبال ایتالیا که آخرین روزهای دوران بازیگری‌اش را هم در آن سپری کرد – جانشین مورنو لونگو سرمربی اخراجی این تیم شد.

فابرگاس فردا (شنبه) که تیمش در دیداری خانگی از سری B به مصاف تیم فرالپی‌سالو می‌رود، اولین بازی رسمی خود به‌عنوان سرمربی را تجربه خواهد کرد.

او در آستانه این بازی گفت‌و‌گویی با نشریه گاتزتا دلواسپورت ایتالیا انجام داد و در آن درباره ورودش به عرصه مربیگری صحبت کرد. فابرگاس اظهار داشت: اول از همه می‌‌خواهم از لونگو به خاطر تمام کارهایی که برای تیم‌مان انجام داد تشکر کنم، به خصوص فصل گذشته که تیم دچار بحران شده بود. یک روز هم ممکن است همین اتفاقی که برای او رخ داد برای من تکرار شود. در شغل مربیگری این یک اتفاق عادی است. در واقع این همان توصیه‌ای بود که مورینیو به من داشت. او گفت «تا اخراج نشوی، یک مربی واقعی نمی‌شوی».

 

فابرگاس که در چلسی زیر نظر ژوزه مورینیو بازی کرد و در 69 حضورش در زمین بازی با پیراهن آبی‌های لندن شش گل هم به ثمر رساند، فصل گذشته در تیم کومو کفش‌هایش را آویزان کرد و از ابتدای فصل هم هدایت تیم زیر 19 سال این باشگاه را برعهده داشت. با اخراج لونگو، مدیران باشگاه دست به ریسک بزرگی زدند و فابرگاس را بدون تجربه مربیگری در رده بزرگسالان به‌عنوان جانشین وی منصوب کردند. اگرچه این انتصاب موقت خواهد بود، اما به نظر می‌رسد که ستاره سابق تیم ملی اسپانیا تا پایان فصل در این سمت به کارش ادامه دهد.

وی درباره انتصابش به‌عنوان سرمربی کومو هم گفت: راستش انتظارش را نداشتم که مرا به‌عنوان جانشین لونگو انتخاب کنند. ساعت 3 بعدازظهر یکشنبه هفته قبل با من تماس گرفتند و گفتند که مربی تیم اول باشگاه شده‌ام. در آن زمان روحم هم خبر نداشت. مالکان باشگاه صعود به سری A را می‌خواهند و ما هم تلاش‌مان را برای تحقق این هدف انجام خواهیم داد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا