سریال خاتون
فوتبال جهان

توقف مسابقات فوتبال اسپانیا در صورت بروز حوادث نژادپرستانه

به گزارش امین گیمز، وزارت کشور اسپانیا با تصویب طرحی جدید، مجوز تعلیق تمام مسابقات ورزشی در این کشور که در آنها نژادپرستی، بیگانه‌هراسی یا تبعیض قومیتی رخ دهد را برای نیروهای امنیتی حاضر در اماکن ورزشی صادر کرد.

بر اساس این مصوبه در صورتی که در طول برگزاری یک مسابقه ورزشی اقدامی مصداق نژادپرستی، بیگانه‌هراسی یا تبعیض رخ دهد، مسئولان امنیتی از جمله پلیس می‌توانند از داور مسابقه بخواهند که دستور تعلیق، لغو مسابقه یا تخلیه بخشی یا تمام تماشاگران حاضر در ورزشگاه را صادر کند.

به نظر می‌رسد که بازخورد رسانه‌‌‌های جهان به حادثه نژادپرستانه توهین به وینیسیوس جونیور در جریان شکست یک بر صفر رئال مادرید برابر والنسیا در ورزشگاه مستایا در سی‌وپنجمین هفته لالیگا، آنقدر منفی و انتقادآمیز بوده که سرانجام دولت اسپانیا را مجاب به تصویب قانونی برای مدیریت بهتر این معضل کرده است.

 

در همین حال سازمان لیگ اسپانیا از آغاز تحقیقات درباره این موضوع خبر داده و همچنین اعلام کرده است که طی دو فصل گذشته بازیکن برزیلی، 9 بار به دلیل توهین‌های نژادپرستانه علیه او شکایت خود را به مقامات مختلف ارائه کرده است. باشگاه والنسیا نیز اعلام کرد که حق حضور در مسابقات تیم را از هوادارانی که به وینیسیوس توهین نژادپرستانه کرده‌اند، به‌صورت مادام‌العمر سلب می‌کند. علاوه بر این رئال مادرید نیز به دادستان کل اسپانیا شکایت کرد و مقامات کشور برزیل نیز مراتب اعتراض خود نسبت به این اتفاق را به دولت اسپانیا اعلام کردند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا