سریال خاتون
فوتبال جهان

ثبت شکایت علیه آنچلوتی به اتهام توهین به هواداران والنسیا

به گزارش امین گیمز، دادستانی شهر والنسیا از ثبت یک مورد شکایت علیه کارلو آنچلوتی سرمربی تیم فوتبال رئال مادرید توسط باشگاه والنسیا به اتهام افترا زدن به هواداران این باشگاه خبر داد.

شکایت خفاش‌ها علیه کارلتو مربوط به بازی جنجالی فصل گذشته تیم‌های والنسیا و رئال مادرید در ورزشگاه مستایا (21 می) است که در آن گروه پرشماری از هواداران تیم میزبان، وینیسیوس جونیور را مورد توهین‌های نژادپرستانه قرار دادند. پس از آن بازی آنچلوتی که از رویکرد داور نسبت به این اتفاق بسیار عصبانی بود، اظهاراتی را هواداران والنسیا مطرح کرد که اکنون باشگاه والنسیا با استناد به همان‌ اظهارات از مربی ایتالیایی شکایت کرده است.

کارلتو در نشست خبری خود مدعی شد که تمام هواداران حاضر در ورزشگاه مستایا، وینیسیوس جونیور را برای وینیسیوس جونیور صدای میمون درآورده‌اند. او البته دو روز بعد با لحنی متفاوت و جملاتی دیگر سعی در تلطیف اتهاماتی داشت که به هواداران والنسیا نسبت داد و گفت نه تنها تمام هواداران والنسیا علیه وینیسیوس شعار ندادند، بلکه مطمئن نبوده که آنها از لفظ میمون استفاده کرده‌اند یا کودن (دو واژه هم آوا در زبان اسپانیایی). تلاش‌‌های او اما گویا از خشم باشگاه والنسیا کم نکرده است.

خفاش‌ها با انتشار بیانیه‌ای در سایت رسمی خود، نژادپرست خطاب شدن تمامی 46 هزار هوادار والنسیایی حاضر در ورزشگاه توسط آنچلوتی را محکوم و ادعای او را کذب و تلاشی عامدانه برای برچسب زدن به هواداران تیم میزبان دانسته است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا