سریال خاتون
فوتبال جهان

جشنواره گل پرتغال با دبل رونالدو/ اتریش صعود کرد، هلند امیدوار ماند

به گزارش امین گیمیز، در ادامه بازی‌های دور هشتم از مرحله انتخابی یورو 2024، شب گذشته (دوشنبه) هفت مسابقه برگزار شد که در مهمترین آنها تیم ملی پرتغال، یکی از تیم‌هایی که صعودش به مرحله نهایی پیش از این مسجل شده است، در دیداری خارج از خانه مقابل بوسنی و هرزگوین، حریفش را با نتیجه 5 بر صفر در هم کوبید. تمام گل‌های این بازی در نیمه اول به ثمر رسید که دو تای آنها سهم کریستیانو رونالدو بود تا کاپیتان پرتغالی‌ها شمار گل‌های ملی‌اش را به عدد 127 برساند. او گل‌های خود را در دقایق 5 (از روی نقطه پنالتی) و 20 به ثمر رساند. برونو فرناندز در دقیقه 25، ژوائو کانسلو در دقیقه 32 و ژوائو فلیکس در دقیقه 41 دیگر گل‌های تیم روبرتو مارتینس را به ثمر رساندند تا این تیم هشتمین برد خود در هشتمین بازی‌اش را کسب کند و 24 امتیازی شود.

در دیگر بازی‌های این گروه ایسلند با نتیجه 4 بر صفر از سد میهمان خود لیختن‌اشتاین گذشت و اسلواکی با یک گل در خانه لوکزامبورگ به برتری رسید. در جدول این گروه بعد از نتایجی که رقم خورد، پرتغال 24 امتیازی صدرنشین است، اسلواکی با 16 امتیاز در رده دوم قرار دارد. لوکزامبورگ با 11 امتیاز سوم است، ایسلند 10 امتیازی در رده چهارم قرار دارد و تیم‌های بوسنی و لیختن‌اشتاین هم به ترتیب با 9 و صفر امتیاز رده‌های پنجم و ششم جدول را در اختیار دارند. این در حالی است که تنها دو دور دیگر به پایان بازی‌های این گروه باقی است.

 

از گروه B هم یک بازی حساس میان تیم‌های ملی یونان و هلند برگزار شد که این بازی با برتری یک بر صفر هلند‌های میهمان به پایان رسید. هلند که برای زنده نگه داشتن شانس صعود مستقیمش به کسب امتیاز از این بازی نیاز داشت، در دقیقه 28 می‌توانست از روی نقطه پنالتی به گل برسد که این فرصت را ووت وخهورست هدر داد. با این حال در دومین باری که داور به سود لاله‌ها پنالتی اعلام کرد، فیرجیل فن‌دایک در دقیقه 3+90 توپ را به تور دروازه حریف چسباند. در بازی دیگر این گروه ایرلندشمالی با نتیجه 4 بر صفر میزبانش جبل‌الطارق را در هم کوبید.

با این نتایج، در جدول گروه B فرانسه 18 امتیازی (از شش بازی) که صعودش مسجل شده، صدرنشین است، یونان با 13 امتیاز از هفت بازی دوم است، تیم‌های ملی یونان و هلند هر دو با 12 امتیاز و برحسب تفاضل گل به ترتیب رده‌های دوم و سوم را در اختیار دارند که البته هلند یک بازی کمتر از یونان انجام داده است (شش بازی). همچنین جمهوری ایرلند شش امتیازی سوم است و جبل‌الطارق بدون امتیاز در قعر جدول قرار دارد.

شب گذشته از گروه F‌ نیز دو بازی به انجام رسید که در بازی اول اتریش با نتیجه یک بر صفر میزبانش آذربایجان را شکست داد. این نتیجه اتریش را 16 امتیازی و جواز صعود این تیم به مرحله نهایی رقابت‌ها را صادر کرد. بازی دیگر این گروه میان بلژیک و سوئد در حالی که در پایان نیمه اول یک – یک مساوی شده بود، به دلیل تیراندازی مرگباری در پایتخت بلژیک که منجر به کشته شدن دو هوادار سوئدی شد، ناتمام ماند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا