فوتبال جهان

جنگ تمام عیار بانوان فوتبالیست اسپانیا و روبیالس؛ شکایت، جواب تهدید!

به گزارش امین گیمز، اظهارات روز گذشته (جمعه) لوئیس روبیالس رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا در دفاع از خودش برابر اتهام تعرض به جنیفر ارموسو بازیکن تیم ملی بانوان اسپانیا در مراسم اهدای مدال‌های تیم قهرمان جام جهانی 2023 در سیدنی به مذاق خیلی‌ها خوش نیامد.

روبیالس که گفته می‌شد قصد دارد در مجمع فوق‌العاده فدراسیون فوتبال اسپانیا استعفای خودش را اعلام کند، نه تنها 5 بار جمله «استعفا نمی‌کنم» را تکرار کرد، بلکه مدعی شد که اقدامی که در مواجهه با ارموسو انجام داده به هیچ عنوان جنبه خشونت‌آمیز یا تعرض نداشته است و به همین دلیل فکر نمی‌کند که باید از سمت خود کناره‌گیری کند.

کمی بعد از برگزاری مجمع فوق‌العاده فدراسیون و شنیدن اظهارات روبیالس، ارموسو بیانیه‌ای جدید منتشر و در آن تمامی ادعاهای رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا را تکذیب کرد. بعد از او نیز گروهی دیگر از اعضای تیم ملی بانوان اسپانیا تهدید کردند تا زمانی که روبیالس رئیس فدراسیون فوتبال باشد، آنها دیگر برای این تیم بازی نخواهند کرد.

بیانیه جدید ارموسو و تهدید بانوان ملی‌پوش اسپانیا با واکنش فدراسیون مواجه شده و این سازمان اعلام کرده است که از ستاره تیم بانوان بارسلونا به خاطر اظهاراتش علیه روبیالس شکایت خواهد کرد. در بیانیه فدراسیون آمده است که مدارک و مستنداتی کاملاً کامل و جامع وجود دارد که ثابت می‌کند اقدام روبیالس به هیچ عنوان مصداق خشونت‌ علیه زنان یا سوء‌استفاده جنسی از آنها نبوده است. همچنین فدراسیون فوتبال اسپانیا اعلام کرده که علیه اتحادیه فوتبالیست‌های زن اسپانیا که تهدید به خودداری از حضور در تیم ملی کرده‌اند نیز شکایت خواهد کرد.

در همین حال؛ وزیر ورزش اسپانیا نیز با موضعگیری علیه روبیالس به نوعی فوتبالیست‌های زن این کشور را به جنگ با رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا ترغیب کرد. تا کنون 81 فوتبالیست زن اعلام کرده‌اند که تا زمانی که روبیالس رئیس فدراسیون باشد؛ برای تیم ملی اسپانیا بازی نخواهند کرد. این جنبش اما تنها محدود به زنان نبوده چرا که برخی از فوتبالیست‌های مرد اسپانیایی از جمله بورخا ایگلسیاس مهاجم تیم رئال بتیس نیز اعلام کرده‌اند که تا زمان تغییر رئیس فدراسیون به دعوت برای بازی در تیم ملی پاسخ منفی خواهند داد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی
دانلود سریال گناه فرشته گناه فرشته
دکمه بازگشت به بالا