سریال خاتون
فوتبال جهان

حضور آزمون در جام ملت‌‌های آسیا منوط به اجازه مورینیو

به گزارش امین گیمز، سایت «گل» اندونزی نوشت؛ تیم ملی فوتبال ایران ممکن است سردار آزمون را برای مسابقات جام ملت‌های آسیا 2023 در اختیار نداشته باشد. غیبت این مهاجم ایرانی در مسابقات جام ملت‌ها به دلیل مصدومیت نیست، بلکه به خاطر توافقی است که او با باشگاه رُم (عدم همراهی تیم ملی در جام ملت‌های آسیا) در زمان انتقال قرضی‌اش از بایرلورکوزن به جمع شاگردان ژوزه مورینیو داشته است. باشگاه رُم در زمان جذب قرضی مهاجم ایرانی بایرلورکوزن، بندی در قرارداد او درباره عدم حضور این بازیکن در جام ملت‌های آسیا 2023 گنجاند.

طبق این گزارش؛ گفته می‌شود رُم آزمون را به تورنمنت معتبر قاره کهن نمی‌فرستد. این وضعیت به یک موضوع داغ در ایران تبدیل شده است و حالا امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران می‌خواهد با ژوزه مورینیو سرمربی جالوروسی دیداری داشته باشد تا بتواند مجوز حضور سردار آزمون در تیم ملی برای شرکت در مسابقات جام ملت‌های آسیا 2023 را بگیرد؛ اگرچه سفر قلعه‌نویی برای دیدار با آقای خاص به دلیل محدودیت ویزا لغو شد. این وضعیت شانس آزمون برای حضور در ترکیب تیم ملی ایران را به شدت کم می‌کند.

در حالی که حضور آزمون در مسابقات جام ملت‌های آسیا 2023 قطعی نیست، این بازیکن از سوی قلعه‌نویی به تیم ملی دعوت شده اما حضور نهایی او در این تورنمنت منوط به موافقت مورینیو است.

تیم ملی فوتبال ایران که در جام ملت‌های آسیا 2023 در گروه C با تیم‌های امارات، هنگ‌کنگ و فلسطین همگروه است، پیش از آغاز این تورنمنت در دیدارهای دوستانه‌ای به مصاف بورکینافاسو (در کیش) و اندونزی (در قطر) خواهد رفت.

هجدهمین دوره مسابقات جام ملت‌های آسیا 2023 از 22 دی تا 21 بهمن 1402 در کشور قطر برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا