سریال خاتون
فوتبال جهان

حمایت مالک ناپولی از گارسیا با طعنه‌ای غیرمنتظره به انریکه

به گزارش امین گیمز، اورلیو دلورنتیس مالک باشگاه ناپولی در گفت‌و‌گو با نشریه رپوبلیکا درباره وضعیت اخیر تیمش و اخباری که پیرامون گذشته و آینده تیمش منتشر شده است صحبت کرد. ناپولی به سبب امتیازاتی که در شروع فصل جدید سری A از دست داده – از جمله باخت خانگی هفته جاری مقابل فیورنتینا – از صدرنشینان جدول جا مانده و 7 امتیاز با صدر جدول فاصله دارد. در همین حال زمزمه‌هایی هم مبنی بر بروز اختلاف میان میان دو ستاره اصلی تیم ویکتور اوسیمن و خویچا کوارتسخلیا با رودی گارسیا شنیده می‌شود. به همین دلایل شایعاتی مطرح شده مبنی بر اینکه دلورنتیس در تدارک استخدام یک مربی جدید است.

دلورنتیس گفت: بله من در حال حاضر از عملکرد او راضی نیستم. من یک کارآفرین هستم و خب طبیعی است که دغدغه‌ام اتفاقاتی باشد که در داخل شرکتم رخ می‌دهد. یک مربی و مدیرورزشی هم به عنوان کارمندان این شرکت باید به شما خدمت کنند. به وقتش تصمیم‌گیری خواهم کرد. جو موجود نمی‌تواند روی من تأثیر بگذارد. برای گرفتن هر تصمیمی باید وقت گذاشت چون تمام تصمیمات عجولانه و شتاب زده اشتباه هستند. در زندگی نمیشود انتظار داشت که همیشه همه چیز بروفق مراد شما باشد. باید سرتان را پایین بیندازید و سخت کار کنید. زمانی که شما یک مربی را استخدام می‌کنید که دیگر فوتبال ایتالیا را نمی‌شناسد، طبیعی است که مشکلاتی داشته باشد. این مشکل ممکن است برای هر شخصی رخ دهد. مقصر جلوه دادن تازه‌وارد‌ها بی‌فایده است. فوتبال یک پروژه ساختمانی در حال اجرا نیست که اگر مطمئن باشید پی آن خوب گذاشته شده، سازه‌اش قطعاً فرو نخواهد ریخت. در فوتبال حوادث، مصدومیت و محرومیت‌ها تأثیرگذار هستند. هیچ راه حل قطعی و محاسباتی برای بردن جام وجود ندارد و من باور دارم که ناپولی تا پایان این فصل در کورس قهرمانی خواهد بود. جدا از انتخاب گارسیا، تنها مسئولیت دیگر من در مورد وضعیت فعلی تیم این است که هر روز نمی‌توانم کنار او در کاستل وولتورنو (منطقه‌ای در حومه ناپل که زمین تمرینی باشگاه ناپولی در آن واقع شده است) بمانم.

دلورنتیس در ادامه صحبت‌هایش به ماجرای استعفای غیرمنتظره لوچانو اسپالتی پس از قهرمان کردن ناپولی در سری A اشاره داشت و گزینه‌هایی که برای جانشینی او در نظر گرفت و از میان آنها در نهایت گارسیا انتخاب شد.

او اظهار داشت: من با تیاگو موتا ملاقات داشتم اما او نمی‌خواست ریسک جانشینی مربی‌ای که افتخاری بزرگ کسب کرده بود را قبول کند. بعد از او به لوئیس انریکه هم زنگ زدم و خوشبختانه او هم گفت که می‌خواهد به فرانسه برود. به نتایجی که او در آنجا (با پاری ‌سن‌ژرمن) کسب کرده نگاه کنید. در همان اولین دور مذاکرات که سه روز طول کشید، او نتوانست نظر مرا جلب کند. من با مربیان زیادی تماس گرفتم.

مالک باشگاه ناپولی در بخش دیگری از صحبت‌هایش تأیید کرد که مخالف سفر تیمش به عربستان سعودی برای حضور در سوپرجام ایتالیاست به خصوص به خاطر به تنش کشیدن جو خاور میانه بعد از آغاز دور جدید درگیری‌ها در فلسطین.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا