سریال خاتون
فوتبال جهان

حمله افسر ارتش چک به فوتبالیست اوکراینی

به گزارش امین گیمز و به نقل از سایت اسپورت جمهوری چک؛ یکی از افسران ارتش چک در جریان بازی یکی از لیگ‌های دسته پایین‌تر به ماریان فدیشین، فوتبالیست اوکراینی تیم هورومریس حمله کرد.

این حادثه در بازی بین تیم‌های هورومریس و ولکه پرزیلپی در مسابقات قهرمانی ناحیه غربی پراگ رخ داد. در یکی از صحنه‌های بازی فدیشین پس از خطای بازیکن حریف روی زمین افتاد و درگیری لفظی پیدا کرد. پس از آن، یان کوتواس، مدیر تیم ولکه پرزیلپی به میدان رفت و با ادعای فر یب داور با فوتبالیست اوکراینی وارد درگیری شد.

کوتواس ضمن فحاشی به خطاب به فدیشین گفت: «تو به جای جنگ، اینجا فوتبال بازی می‌کنی، لعنت بر تو!».

 کوتواس دارای درجه سرهنگ دوم و معاون فرمانده بخش است که فعالیت‌های پروتکل رئیس‌جمهور جمهوری چک، دفتر نظامی رئیس‌جمهور، پارلمان جمهوری و دستگاه‌های دولتی را تضمین می‌کند. 

مارتین اپاترنی، رئیس کمیته انضباطی اتحادیه لیگ منطقه غربی پراگ گفت: از ما خواسته شد که همکاری کنیم و تمام مدارک به پلیس ارائه شود.

بر اساس این گزارش؛ کوتواس برای این تخلف انضباطی می‌تواند تا 100 هزار کرون چک جریمه نقدی و محرومیت از انجام هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال تا 15 سال دریافت کند. با این حال، طبق قانون کیفری جمهوری چک، یک افسر ارتش به دلیل «بی‌اعتبار کردن علنی یک ملت، زبان، نژاد یا قومیت آن» با دو سال زندان مواجه است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا