سریال خاتون
فوتبال جهان

خاطره دیبالا از شب قهرمانی آرژانتین در جام جهانی 2022: می‌‌خواستم بمیرم!

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پائولو دیبالا هافبک هجومی تیم رم اعتراف کرد یک اتفاق غیرمنتظره پس از پیروزی تیم ملی کشورش در فینال جام جهانی 2022 او را به شدت نگران کرده بود.

آرژانتینی‌ها ماه دسامبر سال گذشته در ضربات پنالتی، فرانسه را در فینال جام جهانی 2022 شکست دادند و سومین قهرمانی‌شان در این رقابت‌ها کسب کردند. پس از بازی طبق روال سایر بازی‌ها دو نفر از اعضای تیم برنده به صورت تصادفی انتخاب شدند تا تست دوپینگ بدهند و یکی از این دو نفر دیبالا بود.

دیبالا که این روزها در اردوی تیم ملی آرژانتین حضور دارد، در یک برنامه تلویزیونی در کشور خود گفت: زمانی که فینال تمام شد، ما در رختکن شروع به جشن گرفتن کردیم. من هم داشتم به سمت رختکن می‌دویدم که ناگهان یک آدم درشت هیکل از راه رسید و به من گفت “دوپینگ، دوپینگ”. وقتی به سمت اتاق تست دوپینگ رفتم و در را باز کردم، دیدم هیچ کسی آنجا نیست. دوباره همه جای اتاق را با دقت نگاه کردم و رومرو (دیگر بازیکن تیم ملی آرژانتین) را آنجا دیدم. هر دوی‌مان می‌خواستیم بمیریم چون همه بچه‌ها داشتند در رختکن جشن می‌گرفتند و ما آن را از دست می‌دادیم.

 

دیبالا یکی از بازیکنان تیم ملی آرژانتین بود که پنالتی‌اش را در پایان بازی به گل تبدیل کرد و به این ترتیب در پیروزی آلبی‌سلسته نقشی پررنگ داشت. او اما دست به ریسک بزرگی زد و درست وسط دروازه را نشانه گرفت. ستاره سابق یوونتوس درباره دلیل این کار خود گفت: شنیدم که دیبو مارتینس (دروازه‌بان تیم ملی آرژانتین) داشت می‌گفت اگر یکی از بازیکنان حریف پنالتی‌‌اش را خراب کرد، نفر بعدی تیم ما که می‌رود پنالتی می‌زند، باید وسط دروازه را هدف بگیرد. نفر بعدی من بودم و اول تصمیم گرفتم توپ را به گوشه بزنم اما بعدش تصمیم گرفتم وسط را هدف بگیرم. تمرکز کردم و با خونسردی ضربه‌ام را زدم. خوشبختانه توپ وارد دروازه شد و انگار 10 کیلو بار از روی شانه‌هایم برداشتند.

دیبالا در سه هفته سپری شده از فصل جاری سری A تنها یک بازی انجام داده و دو بازی اول فصل برابر سالرنیتانا و هلاس ورونا را به ترتیب به دلیل محرومیت و مصدومیت از دست داد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا