سریال خاتون
فوتبال جهان

خاطره زولا از تلاش آبراموویچ برای خرید یک تیم ایتالیایی به خاطر او

به گزارش امین گیمز، جانفرانکو زولا می‌گوید سال 2003 زمانی که به دوران بازیگری‌اش در انگلیس پایان داد و به زادگاه خود کالیاری ایتالیا برگشت، رومن آبراموویچ قبل از آنکه چلسی را بخرد از او برای خرید باشگاه کالیاری پرس و‌ جو کرده بود.

زولا در گفت‌و‌گو با شبکه اسکای اسپورت ایتالیا، با مرور دوران بازیگری‌اش از جمله انتقالش از پارما به چلسی در ماه ژوئن سال 1997 به خاطر اختلاف‌نظرهایی که با سرمربی وقت خود، کارلو آنچلوتی گفت: معلوم شد که رفتن من از پارما بهترین تصمیم برای تمام طرفین بود. پارما آن زمان، انریکو کیه‌زا و هرنان کرسپو را داشت و به همین دلیل رفتن من تصمیمی منطقی بود.

زولا با رفتن به چلسی، به جایگاه یک اسطوره در این باشگاه دست پیدا کرد. او یکی از بزرگترین‌ ستاره‌های وقت فوتبال بود که به لیگ برتر انگلیس می‌رفت. پس از چلسی، او در تابستان سال 2003 به کالیاری برگشت، درست همان زمانی که کن بیتس مالک سابق چلسی آن را به رومن آبراموویچ فروخت و آبی‌پوشان لندن دگرگون شدند. ستاره سابق تیم ملی ایتالیا اما می‌گوید ممکن بود چلسی اکنون سرنوشت دیگری داشته باشد، چرا که آبراموویچ همزمان قصد خرید یک تیم دیگر را هم داشت.

 

وی اظهار داشت: یک روز کن‌ بیتس که آن زمان هنوز مالک باشگاه بود با من تماس گرفت. او می‌دانست که من دارم با کالیاری مذاکره می‌کنم تا به ساردینیا برگردم. او گفت «جانفرانکو، امیدوارم که هنوز قرارداد نبسته باشی. صبر کن؛ یک مالک جدید دارد به چلسی می‌آید. الان نمی‌توانم اسم او را بگویم، اما مطمئنم که او نظرت را درباره رفتن از چلسی عوض می‌کند». من به بیتس گفتم که متأسفم اما به کالیاری قول داده‌ام. روز بعد فهمیدم که آن مالک جدید آبراموویچ است که باشگاه را خرید.

آبراموویچ طرفدار دوآتشه زولا بود و حتی زمانی که چلسی را خرید، ستاره ایتالیایی هنوز بازیکن این تیم بود، اما زولا از چنگ او پرید و به همین دلیل میلیاردر روس قصد داشت به شیوه‌‌ای دیگر زولا را حفظ کند.

زولا در ادامه مصاحبه‌اش فاش کرد که آبراموویچ پس از مأیوس شدن از نگه داشتن او در استمفوردبریج، با ماسیمو چلینو مالک باشگاه کالیاری تماس گرفته است تا از او بپرسد که چطور می‌تواند زولا را بخرد و زمانی که با پاسخ منفی چلینو مواجه می‌شود، درباره قیمت باشگاه کالیاری پرس و جو می‌کند تا زولا و تیمش را با هم بخرد.

اسطوره چلسی در این باره هم گفت: چلینو به من گفت که آبراموویچ چه برنامه‌ای داشته است. می‌دانم زمانی که آبراموویچ چلسی را خرید، او فکر می‌کرد که من هنوز بازیکن این تیم هستم و به همین دلیل می‌خواست هر طور شده مرا نگه دارد. او اما نمی‌دانست که من تصمیم خودم را گرفته‌ام و به کالیاری قول داده‌ام.

دوران بازیگری زولا با پیراهن چلسی، شامل 310 بازی، 78 گل و 26 پاس گل بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا