سریال خاتون
فوتبال جهان

داور آمریکایی: بدترین اتفاق این است که مسی بگوید داوران روی بازی تأثیر گذاشتند

به گزارش امین گیمز، رابرت سیبیگا داور آمریکایی خاطر نشان کرد، ورود لیونل مسی به لیگ آمریکا، مسئولیت داوران را افزایش می‌دهد و اکنون می‌توانند مورد انتقاد شدیدتری قرار بگیرند.

 

وی در این مورد اظهار داشت: این یک سطح دیگر است. آخرین چیزی که شما به‌عنوان یک داور می‌خواهید ببینید این است که بازی را خراب کنید یا اجازه دهید بازیکنانی که استعداد و تجربه بسیار کمتری دارند کاری برای بازیکنی مانند لیونل مسی انجام دهند. بدترین اتفاقی که می‌تواند بیفتد این است که او از آنجا دور شود و بگوید که داوران روی بازی تأثیر گذاشته‌اند. اینکه آیا او درست می‌گوید یا نه، دیگر اهمیتی نخواهد داشت.

آلن کلی مدیر ارشد سازمان داوران حرفه‌ای (PRO) نهادی که داوران حرفه‌ای را در آمریکا و کانادا اداره می‌کند نیز خاطر نشان کرد که با ورود بازیکنان ستاره به لیگ، آنها رویکرد فردی را برای بازیکنان در کار اعمال نمی‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: روند تعیین داور آسان نیست. ما سعی می‌کنیم برای هر باشگاهی یک داور در سطح جهانی فراهم کنیم. ببینید، این زمان واقعاً هیجان‌انگیزی برای لیگ ماست. در مقطعی در مورد بازیکنانی که در لیگ حضور خواهند داشت و توجه بیشتری که این موضوع به همراه دارد، بحث خواهیم کرد. ساده‌لوحانه است که این را درک نکنیم. از دیدگاه فردی به این موضوع نخواهیم پرداخت و هیچ یک از بحث‌های ما به این موضوع معطوف نخواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا