سریال خاتون
فوتبال جهان

درخواست تیم ملی فوتبال فرانسه برای پایان اعتراضات در این کشور

به گزارش امین گیمز، بازیکنان تیم ملی فوتبال فرانسه برای توقف ناآرامی‌هایی که پس از مرگ دلخراش یک نوجوان 17 ساله در این کشور آغاز شد، به معترضان متوسل شدند.

نوجوان 17 ساله پس از سرپیچی از دستور ایست با شلیک پلیس راهنمایی و رانندگی فرانسه کشته شد. معترضان در چندین شهر خودروها و پاسگاه‌های پلیس را به آتش کشیدند و به سوی مأموران پلیس مواد آتش‌زا پرتاب کردند. افسر پلیسی که به این نوجوان تیراندازی کرده بود دستگیر و به قتل عمد متهم شد.

در بیانیه رسمی تیم ملی فوتبال فرانسه آمده است: «مانند همه فرانسوی‌ها، ما عمیقاً از مرگ بی‌رحمانه «نائل» جوان شوکه شدیم. فکر ما با او و خانواده‌اش است و صمیمانه تسلیت می‌گوییم. پس از این واقعه تلخ، ما شاهد تجلی خشم مردمی بودیم که ماهیت آن را درک می‌کنیم، اما شکل آن را نمی‌توانیم بپذیریم. بسیاری از ما از محله‌های کارگری آمده‌ایم و احساس درد و غم داریم، اما به این رنج، درد مشاهده روند خودتخریبی نیز اضافه می‌شود. این اموال شماست که در حال نابودی آن هستید، محله‌ها و شهرهای شما. در این شرایط تنش شدید، نمی‌توانیم سکوت کنیم، وجدان شهروندی ما را به مماشات، آگاهی و مسئولیت دعوت می‌کند».

تعداد افراد بازداشت شده روز جمعه از 470 نفر فراتر رفت و حدود 900 نفر نیز پیش از این دستگیر شدند. دولت اعلام کرد که 45 هزار افسر پلیس را برای مهار خشونت بیشتر اعزام خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا