سریال خاتون
فوتبال جهان

دروازه‌بان 19 ساله اوکراینی و بلایی که حمایت از روسیه سر او آورد!

به گزارش امین گیمز، دروازه‌بان اوکراینی وقتی به صورت علنی ​​از روسیه حمایت کرد کار خود را از دست داد و حرفه‌اش رو به به افول رفت.

در دنیای مدرن، حتی یک اقدام ناخوشایند در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند زندگی یک فرد معمولی را خراب کند. وقتی صحبت از سیاست به میان می‌آید، عواقب آن می‌تواند ناخوشایندترین باشد. میخائیل گوترا، دروازه‌بان 19 ساله اوکراینی در سال 2018 متوجه این موضوع شد. در آن سال جام جهانی فوتبال در روسیه در اوج آغاز شد. قبل از شروع رقابت‌ها، پاولو کلیمکین وزیر امور خارجه اوکراین خواستار تبدیل این جام جهانی به جهنم شد،  بسیاری از هموطنانس با او موافق بودند اما گوترا نه!

میخائیل گوترا علناٌ ​​برای رسیدن روس‌ها به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2018 ابراز شادمانی کرد. این دروازه‌بان اوکراینی ابتدا یک قاب شاد با «سبیل امید» استانیسلاو چرچسوف (سرمربی وقت تیم ملی روسیه) منتشر کرد و سپس عکسی با عنوان «آره، براوو!» و سه رنگ روسیه.

در نتیجه میخائیل گوترا که در آن زمان برای تیم جوانان کارپاتی لوف اوکراین بازی می‌کرد با عنوان رفتار غیراخلاقی و جدایی‌طلبی اخراج شد. در شبکه‌های اجتماعی، بسیاری از این تصمیم حمایت کردند؛ «ما کار درستی انجام دادیم. آنها به باشگاه تعلق ندارند.»

میخائیل بلافاصله به خاطر سفرش به مسکو در سال 2016 و پس از آغاز درگیری روسیه و اوکراین به یادگار ماند. عکس‌هایی از او در میدان سرخ و ورزشگاه اسپارتاک به نمایش گذاشته شد.

تیم ملی فوتبال روسیه , فدراسیون فوتبال اوکراین ,

برای کاهش درجه نفرت، گوترا باید بهانه‌ای دست و پا می‌کرد. دروازه‌بان اوکراینی گفت: هرگز فکر نمی‌کردم که اقدام احساسی من تبدیل به خبر مهمی شود که نه تنها دولت ما، بلکه کشورهای همسایه را نیز متحیر کند. بنابراین، با ارزیابی هوشیارانه عمل خود، شروع به درک متفاوت همه چیز می‌کنم. من یک اوکراینی صادق بودم، هستم و خواهم بود. من به فوتبال اوکراین و سنت‌های آن که توسط مدرسه فوتبال اوکراین در اتحاد جماهیر شوروی راه‌اندازی شده بود وفادار مانده‌ام. این اتفاق افتاد که من بازی چرچسوف ستاره فوتبال شوروی را تحسین کردم. با تماشای بازی تیم ملی روسیه که تیم مدعی اسپانیا را از پای درآورد، از چرچسف به عنوان مربی خوشحال شدم. او با اقدامات خود می‌خواست نشان دهد که یک دروازه‌بان ساده این روزها امید همه روس‌ها شده است. من قصد تجلیل از فوتبال روسیه را نداشتم. اکنون واقعاً همه چیز را درک کردم و متوجه شدم که عمل من برای هواداران غیرقابل قبول است. من تمام موج خشم را درک می‌کنم و می‌پذیرم. می‌خواهم بابت رفتار احساسی‌ام عذرخواهی‌کنم. در مورد اخراج از باشگاه باید بگویم من فکر می‌کنم در فوتبال حرفه‌ای تصمیم‌گیری نباید بر اساس احساسات باشد.

چهار سال از آن زمان می‌گذرد و در تمام این مدت گوترا تنها 19 بازی انجام داده است. از این تعداد 15 بازی در لیگ دسته اول اوکراین برای اوژگورود حضور داشت. در زمستان سال 2022، او به تیم کیشوردای مجارستان رفت و نیمکت‌نشین شد. به مدت شش ماه فقط یک بازی در ترکیب این تیم انجام داد. اگر اتفاق‌های سال 2018 برای گوترا رخ نمی‌دادند،  به طور حتم حرفه این دروازه‌بان آینده‌دار اوکراینی بسیار موفقیت‌آمیزتر می‌شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا