سریال خاتون
فوتبال جهان

دلخوری مدیران بارسلونا از دمبله/ فرصت 5 روزه برای انتقال عثمان به PSG

به گزارش امین گیمز، عثمان دمبله که وارد سال پایانی قراردادش با بارسلونا شده، به نظر می‌رسد مصمم به جدایی از این تیم و پیوستن به پاری‌سن‌ژمن است. این بال فرانسوی بند فسخ 50 میلیون یورویی در قراردادش داشت که مهلت فعال کردن آن شب گذشته (دوشنبه) به پایان رسید اما به دلیل ناقص بودن مدارک، پاری‌سن‌ژرمن نتوانست این بند را فعال کند. اکنون رقم فسخ او طبق قرارداد طرفین به 100 میلیون یورو افزایش پیدا کرده و حالا دو باشگاه بارسلونا و پاری‌سن‌ژرمن باید دور میز مذاکره بنشینند و راه‌حلی برای انتقال این بازیکن به جمع پاریسی‌ها پیدا کنند.

دمبله به همراه تیم بارسلونا به لاس‌‌وگاس سفر خواهد کرد اما در بازی دوستانه با میلان بازی نخواهد کرد. او از مدیران باشگاه خواسته تا پنج روز به او فرصت مذاکره با باشگاه پاری‌سن‌ژرمن را بدهند. مدیران باشگاه بارسلونا که پیش از این به دنبال تمدید قرارداد این ملی‌پوش فرانسوی بودند؛ از اقدامات عثمان بسیار ناامید شده‌اند و احساس می‌کنند که او مدیران باشگاه و ژاوی را فریب داده است، به همین خاطر حالا در فکر فروش او هستند.

پیوستن دمبله به پاری‌سن‌ژرمن قطعی به نظر می‌رسد و این انتقال حالا یا از طریق فعال کردن بند فسخ 100 میلیون یورویی عملی خواهد شد یا در نتیجه مذاکرات بارسلونا و پاری‌سن ژرمن طی پنج روز آینده.

طبق قرارداد دمبله با بارسلونا؛ اگر پاری‌سن‌ژرمن بند فسخ 50 میلیون یورویی او را فعال می‌کرد، نیمی از این مبلغ یعنی 25 میلیون یورو به خود بازیکن می‌رسید اما او به عنوان ساکن اسپانیا ملزم به پرداخت 50 درصد از این رقم به عنوان مالیات بود.

بر اساس ادعای نشریه فرانسوی «اکیپ»؛ دمبله 26 ساله برای عقد قراردادی پنج ساله با دستمزد 20 میلیون یورو در سال به علاوه بند پاداش‌ها به توافق رسیده  و دو باشگاه امیدوار هستند که این هفته این انتقال را نهایی کنند.

این بال فرانسوی که در سال 2017 از بوروسیا دورتموند به بارسلونا پیوست، تاکنون در 185 بازی برای کاتالا‌ها به میدان رفته و در کنار به ثمر رساندن 40 گل، 43 پاس‌گل هم برای هم‌تیمی‌هایش ساخته است.

دمبله تاکنون سه قهرمانی در لالیگا، دو قهرمانی در جام حذفی اسپانیا و دو قهرمانی در سوپرجام اسپانیا را با بارسلونا تجربه کرده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا