سریال خاتون
فوتبال جهان

رئیس فدراسیون فوتبال آلمان: تصمیم برای اخراج فلیک اجتناب‌ناپذیر بود/ فولر: هانسی خودش را فرسوده کرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شکست تحقیرآمیز 4 بر یک تیم ملی فوتبال آلمان مقابل ژاپن در دیداری دوستانه، انتقادات نسبت به عملکرد هانسی فلیک روی نیمکت قهرمان چهار دوره جام جهانی را افزایش داد؛ اتفاقی که به برکناری فلیک از سرمربیگری آلمان منجر شد.

برند نویندورف، رئیس فدراسیون فوتبال آلمان با اعلام پایان همکاری با این مربی 58 ساله و دو دستیار او یعنی مارکوس سورگ و دنی روهل اظهار داشت: کمیته‌های فدراسیون موافق این موضوع هستند که تیم ملی بزرگسالان آلمان پس از نتایج ناامیدکننده اخیر، به انگیزه جدیدی نیاز دارد. ما به روحیه خوش‌بینی و اعتماد به نفس با نگاه به مسابقات قهرمانی اروپا (یورو 2024) در کشور خودمان نیاز داریم.

وی با تمجید از سرمربی برکنار شده مانشافت گفت: این اتفاق یکی از سخت‌ترین تصمیماتی بود که در دوران مدیریتی‌ام گرفتم، چون از فلیک و دستیارانش به‌ عنوان کارشناسان فوتبال تقدیر می‌کنم. به هر حال موفقیت ورزشی برای فدراسیون فوتبال آلمان در اولویت قرار دارد و این تصمیم، اجتناب‌ناپذیر بود.

مطابق اعلام فدراسیون فوتبال آلمان، رودی فولر به همراه هانس وولف و ساندرو واگنر، هدایت تیم ملی این کشور مقابل فرانسه را بر عهده خواهند داشت. سایت فدراسیون فوتبال آلمان همچنین نوشت که تلاش می‌کند جانشین هانسی فلیک هر چه زودتر انتخاب شود.

رودی فولر که به‌عنوان مدیر تیم ملی فوتبال آلمان فعالیت می‌کند و در دیدار روز سه‌شنبه روی نیمکت مانشافت خواهد نشست، درباره پایان همکاری با فلیک تصریح کرد: هانسی طی چند ماه گذشته، خودش را در کنار سایر دستیارانش فرسوده کرده و تمام وجود خودش را گذاشته تا پس از حذف آلمان در مرحله گروهی جام جهانی 2022، ورق را برگرداند. متأسفانه امروز باید بگوییم که موفق نشده‌ایم و دیدار با ژاپن به‌وضوح نشان داد که نمی‌توانیم پیشرفت بیشتری داشته باشیم.

وی ساعات پایانی سرمربیگری فلیک در آلمان را لحظاتی خواند که برای او آسان نبوده‌اند. وی عنوان کرد: از ماه فوریه به فدراسیون فوتبال آلمان پیوستم تا با تمام توانم از فلیک حمایت کنم. عمیقاً باور داشتم که او می‌توانست تیم ملی را به ریل موفقیت بازگرداند. با این حال اکنون باید مسئولانه رفتار کنیم و تغییری به وجود بیاوریم تا بتوانیم نقش میزبان مصمم و جاه‌طلب مسابقات اروپایی را به آن امیدوار هستیم، ایفا کنیم.

سرمربی موقت تیم ملی آلمان با اشاره به لزوم انتخاب هرچه زودتر جانشین فلیک خاطرنشان کرد: فوری‌ترین کار پس از دیدار با فرانسه، استخدام یک مربی ملی است که در کوتاه‌مدت بتواند تیم ما را به هماهنگی برساند و آماده مسابقات یورو 2024 کند؛ کسی که در بلندمدت بتواند تیم ملی را به سطحی که می‌دانیم و انتظار داریم، بازگرداند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا