سریال خاتون
فوتبال جهان

رئیس فدراسیون فوتبال روسیه: امکان انتقال به آسیا را حفظ می‌کنیم

به گزارش امین گیمز، الکساندر دیوکوف، رئیس فدراسیون فوتبال روسیه  به خبرنگاران گفت که این فدراسیون امکان انتقال به کنفدراسیون فوتبال آسیا را حفظ می‌کند اما به گفت‌وگوهایش با اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) ادامه می‌دهد.

روز گذشته یوزف کلیمنت، مشاور رئیس یوفا در امور اتحادیه‌های ملی، ابراز اطمینان کرد که باشگاه‌ها و تیم‌های ملی روسیه به زودی می‌توانند در مسابقات بین‌المللی با رقبای خود دیدار کنند.

دیوکوف اظهار داشت: من صحبت همکاران‌مان از فیفا و یوفا را دست بالا نمی‌گیرم. می‌دانید که ما به رایزنی‌ها با یوفا ادامه می‌دهیم، هنوز درباره روند این رایزنی‌ها اظهار نظر نمی‌کنیم. احتمال انتقال به آسیا وجود دارد و اگر هم آن را عملی کنیم، با توافق یوفا خواهد بود.

در فوریه 2022، فیفا و یوفا بیانیه مشترکی صادر کردند که بر اساس آن تیم‌های ملی و باشگاه‌های روسیه از حضور در مسابقات بین‌المللی برای مدت نامعلومی به دلیل حوادث اوکراین محروم شدند. در همین راستا تیم ملی فوتبال روسیه از حضور در مرحله پایانی انتخابی جام جهانی 2022 در اروپا بازماند. در ماه سپتامبر نیز یوفا به تیم  ملی روسیه اجازه نداد تا در قرعه‌کشی مسابقات مقدماتی یورو 2024 شرکت کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا