سریال خاتون
فوتبال جهان

رانیری: کالیاری پایان دوران مربیگری من در فوتبال خواهد بود

به گزارش امین گیمز، کلودیو رانیری 71 ساله یکی از باسابقه‌ترین سرمربیان حال حاضر فوتبال اروپا است. با اینکه شاید تنها افتخار بزرگ او قهرمانی غیرمنتظره‌اش با لسترسیتی در لیگ برتر انگلیس در سال 2016 است اما پیرمرد ایتالیایی به جز کالیاری که در فاصله سال‌های 1988 تا 1991 هم مربی‌اش بود، تیم‌‌هایی مانند ناپولی، فیورنتینا، والنسیا، اتلتیکومادرید، چلسی، یوونتوس، رُم، اینتر، موناکو، نانت و البته لسترسیتی را هدایت کرد. او روز نخست ماه ژانویه سال جاری به ساردینیا برگشت تا کالیاری را از بحرانی که در آن قرار داشت نجات دهد و نه تنها این کار را انجام داد بلکه آن را به سری A برگرداند.

کالیاری تا سال 2025 با کالیاری قرارداد دارد اما تجربه نشان داد که او معمولاً قبل از پایان تاریخ قراردادهایش برکنار شده است، اتفاقی که اگر این بار هم رخ دهد احتمالاً با بازنشستگی سرمربی ایتالیایی همراه خواهد بود.

رانیری در گفت‌و‌گو با شبکه رای تی‌جی‌آر کالابریا درباره فصل جدید سری A گفت: من فکر می‌کنم که دوران مربیگری‌ام در کالیاری به پایان خواهد رسید. فقط در یک شرایط استثنا ممکن است به کارم ادامه دهم که آن دریافت یک پیشنهاد برای مربیگری در یک تیم ملی خوب است. من زمانی که تیم ملی یونان را ترک کردم بسیار ناراحت بودم.

دوره مربیگری رانیری در تیم ملی یونان از ماه جولای سال 2014 آغاز شد و تنها 4 ماه ادامه داشت چرا که شاگردان او نتایج ضعیفی کسب کردند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا