سریال خاتون
فوتبال جهان

روایت آماری از دلیل ناکامی‌های میلان

به گزارش امین گیمز، اوضاع و احوال تیم فوتبال میلان با شکست 3 بر 2 این تیم در بازی شب گذشته‌اش (شنبه) برابر آتالانتا از آن چیزی که بود بدتر شد. این چهارمین باخت و ششمین بازی بدون پیروزی روسونری در 15 هفته سپری شده از سری A بود. اگرچه شاگردان استفانو پیولی هنوز تیم سوم جدول هستند اما فراز و نشیب‌های‌شان سبب شده که از یک سو با دو تیم پیشتاز کورس قهرمانی، فاصله بگیرند و از سوی دیگر حاشیه امنیت خود را در جایگاه فعلی‌شان به خطر بیندازند. میلان نسبت به هفته گذشته حالا 3 امتیاز دیگر از تیم دوم جدول، یوونتوس دورتر شد و فاصله دو تیم به 7 امتیاز رسید. از سوی دیگر رم رده چهارمی هم در صورت کسب پیروزی در بازی امشب خود برابر فیورنتینا خواهد توانست اختلافش با میلانی‌ها را به تنها 2 امتیاز کاهش دهد.

بدون شک یکی از دلایل افت محسوس میلان در این فصل شمار بالای مصدومیت‌های منجر به خانه‌نشینی بازیکنان کلیدی این تیم بوده است. افت این تیم اما یک دلیل دیگر هم دارد که چندان بی‌ربط با مورد اول نیست.

آمارها نشان می‌دهند که بخش اعظم آسیب دیدگی‌های بازیکنان میلان عضلانی بوده است که این می‌تواند نشانه‌ای از فقدان یک برنامه آماده‌سازی جسمانی کافی و مناسب در تمرینات تیم تحت هدایت استفانو پیولی باشد. در همین حال آمارها یک واقعیت دیگر را هم درباره تیم قرمزومشکی شهر میلان نشان می‌دهند که می‌تواند فرضیه نامناسب بودن تمرینات جسمانی بازیکنان این تیم ثابت کند.

بعد از بازی شب گذشته میلان مقابل آتالانتا، رسانه‌های ایتالیایی به این موضوع اشاره داشتند که دلیل باخت میلان تحلیل رفتن انرژی بازیکنان این تیم در مقطع پایانی بازی و به طور دقیق‌تر در نیم ساعت آخر بازی بوده است.

میلان از ابتدای فصل تا به امروز در سری A و لیگ قهرمانان مجموعاً 25 گل دریافت کرده است که 13 مورد آنها از دقیقه 60 به بعد بوده‌اند. این یعنی بالای 50 درصد گل‌های خورده میلان در 30 دقیقه پایانی (با احتساب وقت‌های تلف شده نیمه دوم) بوده است.

این امکان وجود دارد که مشکل میلان تنها فیزیکی نبوده و بحث روانی هم در میان باشد، موردی که باعث می‌شود تمرکز و دقت بازیکنان روسونری پایین بیاید. این موضوع در کارنامه انضباطی آنها مقابل آتالانتا هم نمود داشت چرا که 6 نفر آنها برای دفع خطرات ایجاد شده از سوی بازیکنان حریف مجبور به ارتکاب خطاهایی منجر به دریافت کارت زرد شدند که همه آنها از دقیقه 71 به بعد بود. دو تا از این کارت‌ها برای داویده کالابریا بود که به محض اخراج شدنش، آتالانتا توانست گل برتری را به ثمر برساند.

دو بازی بعدی میلان مستعد دامن زدن به مشکلات فعلی این تیم هستند. بازی اول چهارشنبه شب در هفته پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا مقابل نیوکاسل است که هر نتیجه‌ای جز پیروزی می‌تواند منجر به حذف روسونری شود. پس از آن هم میلانی‌ها در سن‌سیرو میزبان مونتزا هستند که سابقه خوبی در گرفتن گریبان تیم‌های بزرگ دارد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا