سریال خاتون
فوتبال جهان

روایت الریاضیه از رکورد تاریخی النصر برابر پرسپولیس

به گزارش امین گیمیز و به نقل از الریاضیه عربستان؛ النصر شب گذشته با کسب پیروزی 2 بر صفر  در ورزشگاه آزادی تهران در چارچوب دور نخست دیدارهای گروه E لیگ قهرمانان آسیا به رکوردی تاریخی دست یافت.

بر اساس این گزارش؛ تیم النصر برای نخستین بار پس از معرفی سیستم جدید برگزاری لیگ قهرمانان آسیا از فصل 2003 – 2002 به ایران سفر کرد و پیروز شد. این تیم شهر ریاض پیش از مسابقه دیشب برابر پرسپولیس در هر سه بازی که در لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه‌های ایران برگزار کرده بود، شکست خورده بود. دو مورد از این باخت‌ها در سال 2011 به تیم‌های استقلال تهران و ذوب‌آهن اصفهان و سومین باخت به دست پرسپولیس در سال 2015 بود. النصر همچنین نخستین پیروزی‌اش را برابر یحیی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس که در سه دیدار قبلی زردپوشان را شکست داده بود، به دست آورد. گل‌محمدی زمانی که سرمربی ذوب‌آهن بود با کسب دو پیروزی برابر النصر راهی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در سال 2016 شد و با پرسپولیس در نیمه‌نهایی همین مسابقات در سال 2020 النصر را حذف کرد.

الریاضیه همچنین اشاره به آسیب‌دیدگی مهدی ترابی در بازی شب گذشته برابر النصر کرد و نوشت: شهاب زاهدی که پیش از این با زوریا لوهانسک در لیگ کنفراس اروپا بازی کرده بود و تجربه بازی آسیایی نداشت برابر النصر به میدان رفت.

محمد کمال ریشه، کارشناس داوری الریاضیه از مصر درباره قضاوت تاتاشیف ازبکستانی در بازی پرسپولیس و النصر با دادن نمره 8.5 به او گفت: این داور ازبکستانی در بخش آمادگی جسمانی بسیار بالا، مهارت حرکتی، موقعیت‌یابی و جریمه‌های صورت گرفته سطح بسیار خوبی ارائه داد. تاتاشیف در تصمیمات بحث‌برانگیز از جمله اخراج میلاد سرلک و هماهنگی با سایر داوران برای عدم توسل به سیستم کمک‌داور ویدئویی عملکرد بهینه‌ای داشت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا