سریال خاتون
فوتبال جهان

روایت دستیار سابق گواردیولا از گم شدن پدرش در شب قهرمانی منچسترسیتی

به گزارش امین گیمز، یکی از دست‌اندرکاران تیم فوتبال منچسترسیتی که جشن قهرمانی این تیم در لیگ قهرمانان اروپا به او خیلی نچسبید، انزو مارسکا دستیار پپ گواردیولا بود. در حالی که همه اعضای باشگاه انگلیسی سرمست و غرق شادی ناشی از کسب اولین قهرمانی‌ اروپایی‌ این باشگاه بودند، مارسکا نگران وضعیت پدرش بود که او را با خود به استانبول برده بود.

 

پیش از دیداری که سیتی آن را یک بر صفر برد، به مارسکا اطلاع دادند پدرش که به بیماری آلزایمر مبتلا است گم شده است. دلواپسی مرد ایتالیایی تا ساعت دو بامداد ادامه داشت تا اینکه به او اطلاع دادند پدرش را پیدا کرده‌اند و آن زمان بود که او توانست با خیالی راحت از جشن قهرمانی سیتی لذت ببرد.

مارسکا که یکی دو هفته پس از آن اتفاق از کادر فنی منچسترسیتی جدا و سرمربی لسترسیتی شد، درباره اتفاقات ناخوشایندی که در شب ثبت یکی از خوشایند‌ترین افتخارات دوران کاری‌اش رخ داد، به شبکه اسکای اسپورت ایتالیا گفت: تاکسی که پدرم را قرار بود به ورزشگاه ببرد، به دلیل ترافیک مسیرهای منتهی به استادیوم، او را در فاصله‌ای بسیار دور از ورزشگاه پیاده کرده بود. بنابراین او تلاش کرده بود که خودش تا جایی که می‌تواند به سمت استادیوم پیاده‌روی کند اما خب سن و سالی از او گذشته و این کار برایش سخت بود.

مارسکا ادامه داد: در نتیجه خستگی پیاده‌روی، پدرم از یک موتوری که به سمت ورزشگاه در حرکت بوده می‌خواهد که او را برساند اما همان موقع یادش می‌آید که گوشی تلفن همراهش را در هتل جا گذاشته است و برای ارتباط با دوستانش که بلیت‌های ورود به ورزشگاه در دست آنها بود، گوشی‌اش را لازم دارد. اینطور شد که آنها نتوانستند پدرم را پیدا کنند و نه او توانست به ورزشگاه برود و نه دوستانش، چون آنها هم در جستچوی پدرم بودند. پدرم بعد از مدتی خسته و درمانده می‌شود و او گوشه‌ای از خیابان می‌نشیند و از مردم رهگذر تقاضای کمک می‌کند، اما آنها به خیال اینکه پدرم گداست و پول می‌خواهد، هیچ کمکی به او نمی‌کنند. در نهایت پدرم ساعت دوی بامداد پیدا شد.

ماجرا گم شدن پدر مارسکا تنها مسئله‌ای نبود که ترکیه‌ای‌های میزبان بابت آن مورد انتقاد قرار گرفتند، چون مسائلی دیگر مانند سازماندهی ضعیف، ترافیک سنگین مسیرهای منتهی به ورزشگاه و هرج و مرج ناشی از آن باعث دیر رسیدن بسیاری از هوادارانی شد که قصد تماشای بازی را داشتند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا