سریال خاتون
فوتبال جهان

روایت دی‌پائول از قولی که مسی در جام جهانی قطر به او داد

به گزارش امین گیمز، رودریگو دی‌پائول هافبک تیم ملی فوتبال آرژانتین که سال گذشته با این تیم فاتح جام جهانی 2022 قطر شد و او و هم‌تیمی‌هایش پس از 36 سال قهرمانی در این رقابت‌‌ها را برای مردم آرژانتین به ارمغان آوردند؛ می‌گوید لیونل مسی پیش از بازی با هلند در مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی اخیر به او قولی داده بود و به قولش هم عمل کرد.

دی‌پائول در این باره گفت: من پیش از رویارویی با هلند در تمرینات مصدوم شدم، ام‌آر‌آی گرفتم و پزشک تیم به من گفت که “دچار پارگی عضلانی درجه یک شده‌ای و بازی با هلند را از دست خواهی داد اما 5 با 6 روز دیگر بهتر خواهی شد” من اما نمی‌خواستم آن بازی را از دست بدهم.

وی افزود: نمی‌دانستم که آیا می‌توانیم هلند را حذف کنیم یا خیر! در آن مقطع فکر می‌کردم که این می‌توانست آخرین بازی‌ام در جام جهانی باشد و نمی‌دانستم چهار سال دیگر چه اتفاقی می‌افتد. در ادامه اما لیونل مسی پیش من آمد و گفت؛ “بازی نکن، من تو را به مرحله نیمه‌نهایی می‌برم! ریسک نکن، تو در نیمه‌نهایی بازی می‌کنی”.

آلبی‌سلسته در آن بازی پس از تساوی 2-2 مقابل هلند در وقت‌های قانونی و اضافه، در ضربات پنالتی با نتیجه 4 بر 3 به پیروزی رسید و جواز حضور در مرحله نیمه‌نهایی را به دست آورد. مسی در آن بازی گل دوم آرژانتین را در دقیقه 73 از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.

آرژانتین که کارش را در جام جهانی 2022 قطر با شکست 2 بر یک مقابل عربستان آغاز کرده بود، در ادامه با پیروزی در تمامی بازی‌های باقیمانده خود فاتح این رقابت‌ها شد. آنها در مرحله یک‌هشتم نهایی استرالیا، در مرحله یک‌چهارم نهایی هلند، در مرحله نیمه‌نهایی کرواسی و در فینال فرانسه را شکست دادند و به عنوان قهرمانی رسیدند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا