سریال خاتون
فوتبال جهان

روبیالس تسلیم شد/ استعفا، تاوان اشتباه جنجالی رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا

به گزارش امین گیمز، نشریه مارکا ادعا کرد، لوئیس روبیالس رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا در پی جنجال‌های شکل گرفته درباره حرکت ناشایستش در فینال جام جهانی زنان 2023، سرانجام ترجیح داده است که از سمت خود کناره‌گیری کند.

روبیالس در مراسم اهدای مدال به اعضای تیم قهرمان (اسپانیا) به جنیفر اِرموسو یکی از بازیکنان این تیم تعرض کرد و در اولین واکنش خود پس از مورد انتقاد واقع شدن ادعا کرد که این حرکت را بی‌اختیار و از سر شادی و هیجان مضاعف ناشی از قهرمانی بانوان کشورش انجام داده است. این اظهارات اما نه تنها او را تبرئه نکرد، بلکه وضعیت را بدتر از قبل کرد و موج گسترده‌ای از انتقادات علیه روبیالس شکل گرفت. انتقاد علنی پدرو سانچس نخست وزیر اسپانیا از رفتار روبیالس اما شاید تیرخلاص به امیدهای رئیس فدراسیون برای ابقا در سمت خود بود، چرا که پس از آن قرار شد شورای عالی ورزش اسپانیا و پس از آن دیوان عالی ورزشی این کشور به تخلف او رسیدگی کنند.

 

گویا قبل از آنکه کار به آن مرحله برسد، روبیالس 45 ساله تصمیم گرفته است خودش استعفا کند تا بیشتر از این در کانون انتقاد و توجهات منفی نباشد. طبق ادعا مارکا، روبیالس پس از پنج سال فعالیت به‌عنوان رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا، فردا (جمعه) به‌صورت رسمی این پست را ترک می‌کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا