سریال خاتون
فوتبال جهان

زور هالند و یارانش به اسپانیا نرسید/ ترکیه صعود کرد، کرواسی باخت

به گزارش امین گیمز، در ادامه دیدارهای شب نخست از دور هشتم مرحله انتخابی یورو 2024، شب گذشته (یکشنبه) پنج مسابقه برگزار شد که در مهمترین آنها از گروه A تیم ملی اسپانیا میزبانش نروژ را با نتیجه یک بر صفر شکست داد. تنها گل این بازی را پابلو گاویرا در دقیقه 49 به ثمر رساند تا لاروخا پنجمین پیروزی خود در ششمین بازی‌اش را کسب کند و با 15 امتیاز بالاتر از اسکاتلندی که همین تعداد امتیاز اما تفاضل گل کمتری دارد، ‌صدرنشین جدول شود.

ارلینگ هالند و یارانش اما با قبول سومین باخت خود در هفتمین بازی‌شان، 10 امتیازی و در رده سوم جدول بالاتر از گرجستان هفت امتیازی (از شش بازی) و قبرس بدون امتیاز باقی ماندند.

گروه D‌ یک بازی مهم دیگر برگزار شد که در آن تیم ملی کرواسی با نتیجه 2 بر یک مغلوب میزبانش ولز شد. هری ویلسون دو بار در دقایق 47 و 60 برای ولزی‌ها گلزنی کرد و ماریو پاشالیچ در دقیقه 75 با پاسی از لوکا مودریچ تنها گل کروات‌ها را به ثمر رساند.

در بازی دیگر این گروه ترکیه با نتیجه قاطع 4 بر صفر میهمان خود لتونی را در هم کوبید و به لطف این پیروزی 16 امتیازی شد و صعودش را به مرحله نهایی قطعی کرد. آکگون در دقیقه 58، جنک توسون در دقایق 83 و 2+90 و کرم آکتورکوغلو در دقیقه 87 گل‌های این بازی را برای تیم ملی ترکیه به ثمر رساندند. به این ترتیب شاگردان وینچنزو مونتلا بعد از فرانسه، بلژیک و پرتغال چهارمین تیمی هستند که صعودشان به یورو 2024 قطعی می‌شود.

در جدول این گروه پس از ترکیه‌ای که هفت بازی انجام داده است، تیم‌های ولز و کرواسی هر دو با 10 امتیاز از شش بازی و برحسب تفاضل گل به ترتیب رده‌های دوم و سوم را در اختیار دارند و پس از آنها ارمنستان و لتونی با هفت و یک امتیاز تیم‌های چهارم و پنجم جدول هستند.

 

از گروه I هم تیم ملی رومانی با نتیجه 4 بر صفر آندورا را شکست داد و با این نتیجه 16 امتیازی شد تا در صدر جدول گروه قرار بگیرد و شانس خود را برای صعود افزایش دهد. در جدول گروه I، پس از رومانیایی‌ها که هشت بازی انجام داده‌اند، تیم‌های سوئیس با 15 امتیاز از هفت بازی، رژیم اشغالگر قدس با 11 امتیاز از شش بازی، کوزوو با هفت امتیاز از هفت بازی، بلاروس با شش امتیاز از هشت بازی و آندورا با دو امتیاز از هشت بازی رده‌های دوم تا ششم را در اختیار دارند.

یکشنبه شب در گروه E هم یک بازی انجام شد که در آن لهستان در خانه برابر مولداوی به نتیجه‌ای بهتر از تساوی یک – یک دست پیدا نکرد. این نتیجه لهستان را بعد از انجام هفت بازی 10 امتیازی کرد، اما در رده سوم نگه داشت، پایین‌تر از آلبانی 13 امتیازی و جمهوری چک 11 امتیازی که هر دوی آنها شش بازی انجام داده‌اند. مولداوی 9 امتیازی هم که شش بازی انجام داده با 9 امتیاز در رده چهارم قرار دارد. قعرنشین جدول نیز جزایر فاروی یک امتیازی است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا