سریال خاتون
فوتبال جهان

سابقه بی‌اخلاقی انگلیسی‌ها در میزبانی؛ از تمرین در زمین سگ‌ها تا دزدیدن وسایل بازیکنان!

به گزارش امین گیمز، در روزهای پایانی سال 1945 میلادی (75 سال پیش) باشگاه مشهور دینامو مسکو از سوی اتحادیه فوتبال انگلیس به یک تور افسانه‌ای در انگلیس دعوت شد. در آنجا قهرمان اتحاد جماهیر شوروی سابق 4 بازی دوستانه انجام داد. تیم فوتبال دینامو مسکو برابر چلسی به تساوی 3 -3 رسید، کاردیف را 10 بر یک شکست داد؛ با نتیجه 4 بر 3 از سد آرسنال گذشت و در چهارمین بازی با رنجرز به تساوی 2 -2 رضایت داد. نتایج کسب شده توسط دینامو در این تورنمنت انگلیسی فوق‌العاده بود و برای همیشه در خاطره‌ها ماند. بازیکنان فوتبال شوروی از هیجانی که در هنگام ورود آنها به ورزشگاه به وجود آمد و همچنین از توجه بیشتر به خود متعجب شدند. پس از چند پیروزی ، بازیکنان دینامو به شدت مشهور شدند  و هنگام حضور در خیابان‌ بلافاصله انگلیسی‌ها آنها را محاصره و درخواست امضا می‌کردند.

با این حال آن سفر  نماینده شوروی سابق به انگلیس یک جنبه منفی داشت؛ در آلبیون مه‌آلود از هیئت شوروی به خوبی استقبال نکردند. ابتدا به تیم دینامو یک استادیوم تمرینی کثیف داده شد که برای مسابقه سگ‌ها طراحی شده بود.

ولادیمیر ساودولین، مدافع دینامو مسکو در این باره گفت: برای تمرین، یک استادیوم کوچک به ما داده شد، جایی که مسابقات سگ‌ها در آن برگزار می‌شد، بنابراین مجبور شدیم در یک مکان کثیف به معنای واقعی کلمه تمرین کنیم. این موضوع به وضوح نگرش دولت انگلیس را نسبت به ما و مردم شوروی نشان داد. مربیان زیادی به جلسات تمرینی ما آمدند و به این نتیجه رسیدند که دینامو مسکو فقط یک باشگاه آماتور خوب است!

فوتبال انگلیس ,

 به تیم دینامو همچنین مسکن نفرت‌انگیزی برای اقامت داده شد. زمانی که فوتبالیست‌های شوروی وارد لندن شدند، آنها را به پادگان گارد سلطنتی بردند، به بازیکنان پیشنهاد شد که روی تخت‌های دو طبقه معمولی در اتاق‌هایی که گرمایش ضعیفی داشتند، بخوابند. پس از اعتراض سرمربی دینامو مسکو تیم به هتلی 6 طبقه در نزدیکی خیابان معروف پیکادیلی منتقل شد.

 مشکلات مسکن به همین جا ختم نشد؛ انگلیسی‌ها نه تنها در ابتدا نتوانستند به درستی از میهمانان پذیرایی کنند، علاوه بر این، افسران اطلاعاتی را نیز برای تعقیب بازیکنان به همه جا فرستادند.

ساودولین گفت: در تمام مدتی که در انگلستان زندگی می‌کردیم، توجه دقیق سرویس‌های مخفی این کشور را احساس می‌کردیم. آنها در غیاب ما اتاق‌ها را جست‌و‌جو و چمدان‌ها را بررسی کردند. مأموران نه تنها جاسوسی می‌کردند، بلکه وسایل بازیکنان را نیز دزدیدند. خیلی زود این حقیقت ناخوشایند فاش شد و حتی به دعوا هم کشیده شد.

این مدافع دینامو اظهار داشت: یک بار مورد دزدی از سوی مأموران امنیتی را کشف کردیم. ما در امتداد راهرو قدم می‌زدیم. من، خومیچ، ساشا نظروف و نیکولتسف. مردی با کلاه آشنا به سمت ما می‌آمد. نظروف را هل دادم و به او گفتم ببین، کلاه مال توست. خوب، ما این دزد را به داخل اتاق کشاندیم و در آنجا بازیکنان شروع به کتک زدن او کردند. خیلی زود پلیس از راه رسید و به طرز ماهرانه‌ای این رسوایی را جمع کرد، بنابراین هیچ‌کس در آن زمان از این حادثه شرم‌آور خبر نداشت؛ سپس پلیس به ما گفت که این یک کلاهبردار است، آنها کلاه را پس دادند، عذرخواهی کردند و مأمور زیبای ژولیده را با خود بردند. جست‌وجوها در اتاق‌های ما برای مدتی متوقف شد اما دوباره شروع شد. ما آن مأمور را میان خود جیمز باند نامیدیم!

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا