فوتبال جهان

ستاره‌های آینده فوتبال اسپانیا از نظر دلافوئنته

به گزارش امین گیمز، تیم ملی اسپانیا در سومین بازی خود در مرحله مقدماتی یورو 2024 شب گذشته (جمعه) میزبان خود تیم ملی گرجستان را با نتیجه 7 بر یک در هم کوبید و یکی از مهمترین نکات این بازی گلزنی لامینه یامال بال 16 ساله باشگاه بارسلونا برای تبدیل شدن به جوان‌ترین گلزن تاریخ تیم ملی اسپانیا بود.

لوئیس دلافوئنته سرمربی تیم ملی اسپانیا پس از این بازی درباره عملکرد مردانش گفت: تحلیل من بسیار مثبت است. انگیزه، اراده، تلاش و شهامت ارزش‌هایی هستند که تیم ما در هر یک از بازی‌هایش به نمایش می‌گذارد. به همین دلیل من از بازیکنان راضی‌ام و به نظرم آنها شایسته هر نوع تعریف‌ و تمجید‌ی هستند. ارزش این پیروزی؟ من همیشه بهترین حالت را در نظر می‌گیرم. به دست آوردن چنین برد قاطعی آن هم مقابل یک حریف سرسخت کار آسانی نیست. این پیروزی حاصل 90 دقیقه همکاری یک گروه متحد و متعهد بود. کسب چنین بردی با این اختلاف واقعاً آسان نیست.

دلافوئنته افزود: بدون شک این یکی از مهمترین پیروزی‌های ما در این مرحله از مسابقات است؛ یک برد مقتدرانه و تاریخی. به نظرم حتی می‌تواند جزو مهمترین پیروزی‌های تمام دوران مربیگری من باشد. آینده تیم؟ دغدغه فکری من در حال حاضر چیزهایی است که می‌توانم بر آنها کنترل داشته باشم. گذشته و آینده از کنترل من خارج است. برای من الان این مهم است که چگونه تیمم را برای یک بازی آماده کنم و به بازیکنان چه چیزهایی بگویم. با این حال احساس می‌کنم که از سوی بازیکنانم حمایت می‌شوم.

دو بازیکن جوان بارسلونا که عملکردشان به چشم آمد، نیکو و یامال بودند. دلافوئنته در تمجید از این زوج بارسلونایی اظهار داشت: خوشحال چون آنها آینده فوتبال اسپانیا را تضمین خواهند کرد. با داشتن چنین بازیکنانی سطح خوشبینی نسبت به آینده تیم بالا می‌رود. حضور بازیکنان قدیمی و باتجربه هم در کنار آنها به فرآیند رشد آنها سرعت می‌دهد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دانلود سریال آمرلی سریال آمرلی
دانلود سریال گناه فرشته گناه فرشته
دکمه بازگشت به بالا