سریال خاتون
فوتبال جهان

سهامدار منچستریونایتد استادیوم جدید می‌سازد

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از نشریه سان؛ جیم رتکلیف سهامدار جدید باشگاه منچستریونایتد رؤیای ساخت استادیومی جدید برای شیاطین سرخ را در سر می‌پروراند و در همین راستا قرار است رایزنی‌هایی را با دولت بریتانیا انجام دهد تا به او برای تحقق هدفش کمک کنند.

اولدترافورد، خانه فعلی منچستریونایتد که سال 1910 تأسیس شده است در وضعیت چندان جالبی قرار ندارد و عدم سرمایه‌گذاری کافی برای تجهیز و مرمت آن هم مزید بر علت شده که تئاتر رؤیاها بیش از پیش از ورزشگاه‌های روز و مدرن دنیا فاصله بگیرد. از مشکلات فعلی این ورزشگاه می‌توان به چکه کردن بخش‌هایی از سقف ورزشگاه، زنگ‌زدگی سازه‌های فلزی اطراف استادیوم و پذیرایی ضعیف از تماشاگران اشاره داشت.

رتکلیف اما قصد دارد ورزشگاهی در خور شأن و جایگاه من‌یونایتدی‌ها برای آنها بسازد تا حداقل از کاهش درآمدهای حاصل از بلیت‌فروشی جلوگیری کند و در آینده بتواند توجیهی برای افزایش قیمت بلیت‌ها داشته باشد.

مالک شرکت اینئوس که قرار است سهام خود در منچستریونایتد را به حدود 29 درصد افزایش دهد، بودجه‌ای 237 میلیون پوندی به خزانه باشگاه تزریق خواهد کرد. علاوه بر این او قصد دارد ورزشگاهی در حد و اندازه ورزشگاه ملی انگلیسی‌ها یعنی استادیوم 90 هزار نفری ومبلی تأسیس کند. برای انجام این کار او قصد دارد از دولت انگلیس تقاضا کند که مکانی در اختیارش قرار دهند تا استادیوم جدید را در آنجا احداث کند. رتکلیف مخالف احداث استادیوم جدید در مکانی خارج از منطقه فعلی است و به همین دلیل محلی که او مد نظر دارد در مجاورت ورزشگاه فعلی شیاطین سرخ است.

ساخت استادیوم جدید سناریویی ایده‌آل رتکلیف است و اگر قادر به انجام آن نباشد، به مرمت و تجهیز ورزشگاه 74 هزار نفری اولدترافورد به خصوص در جایگاه جنوبی رو خواهد آورد. تخمین‌های اولیه از هزینه 800 میلیون پوندی نوسازی ورزشگاه اولدترافورد حکایت دارد و این در شرایطی است که ساخت استادیوم جدید 2 میلیارد پوند هزینه دربر خواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا