سریال خاتون
فوتبال جهان

شیخ جاسم به دنبال خرید باشگاه منچستریونایتد تا 2 ماه دیگر

به گزارش امین گیمز، خانواده گلیزر که در سال 2005 باشگاه منچستریونایتد را در ازای 790 میلیون پوند خریداری کردند، در ماه نوامبر بود که اعلام کردند که در حال آغاز فرآیندی برای بررسی جایگزین‌های استراتژیک از جمله فروش این باشگاه هستند. از همان زمان پیشنهادهایی برای خرید این باشگاه لیگ برتری از طرف‌های مختلف ارائه شد اما از همان آغاز رقابت اصلی برای خرید این باشگاه انگلیسی بین شیخ جاسم بن حمد آل ثانی قطری و سِر جیم رتکلیف بریتانیایی بوده است. پیشنهادهایی هم اخیراً توسط مشتریان خرید این باشگاه انگلیسی ارائه شد، هر چند خانواده گلیزر هنوز با هیچ‌کدام از این پیشنهادها موافقت نکرده‌اند اما حالا خبر می‌رسد که شیخ جاسم نسبت به خرید باشگاه منچستریونایتد اطمینان دارد.

نشریه انگلیسی «سان» در تازه‌ترین مورد گزارش داد؛ شیخ جاسم قرار است تا اواسط ماه اکتبر (اواخر مهر ماه) فرایند خرید سهام کل باشگاه منچستریونایتد در ازای پرداخت 6 میلیارد پوند را تکمیل کند. تاریخ انجام این کار مشخص شده است و انتظار می‌رود این موضوع در اوایل ماه آینده به طور رسمی اعلام شود. شیخ جاسم قصد دارد با ایجاد تغییراتی سطح کیفی ورزشگاه اولدترافورد و زمین تمرین این باشگاه یعنی کرینگتون را ارتقا دهد و در عین حال به سرمایه‌گذاری بر روی تیم ادامه دهد. خانواده گلیزر می‌خواستند در پروژه فروش باشگاه، سهام خود را حفظ کنند و همچنان در این باشگاه حضور داشته باشند اما مقامات ارشد باشگاه منچستریونایتد به آنها هشدار دادند انجام این کار واکنش شدیدی از سوی هواداران به همراه خواهد داشت.

سِر جیم رتکلیف میلیاردر بریتانیایی چندین پیشنهاد را از طریق کمپانی خود با نام «INEOS» به ثبت رسانده و در سوی دیگر شیخ جاسم بن حمد آل ثانی که رئیس بانک اسلامی قطر (QIB) هم هست، از طریق بنیاد «ناین تو» پیشنهادهایی برای خرید این باشگاه ارائه کرده است. پیشنهاد شیخ جاسم علاوه بر خرید صد درصدی سهام باشگاه منچستریونایتد، شامل طرحی برای سرمایه‌گذاری قابل‌توجه، صفر کردن بدهی‌های باشگاه، سرمایه‌گذاری روی تیم‌های مردان و زنان، به‌روزرسانی کرینگتون (محل تمرین تیم) و سرمایه‌گذاری بر روی زیرساخت‌های باشگاه نیز می‌شود.

در سوی دیگر اما رتکلیف حاضر است 60 درصد سهام این باشگاه را بخرد و مابقی این سهم همچنان در اختیار خانواده گلیزر باشد، خانواده‌ آمریکایی که در سال‌های اخیر به خاطر عملکرد ضعیف‌شان برای حمایت از باشگاه، از سوی هواداران شیاطین سرخ به شدت تحت‌فشار بوده‌اند و خواهان خروج آنها از باشگاه شده‌اند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا