سریال خاتون
فوتبال جهان

عقده‌گشایی ناپولی در شب ثبت نخستین شکست فصل اینتر/ ساسولو همچنان یقه مدعیان را می‌گیرد

به گزارش امین گیمیز، در دومین شب از هفته ششم رقابت‌های سری A ایتالیا، شب گذشته (چهارشنبه) از ساعت 22:15 به وقت تهران سه بازی همزمان برگزار شد که در مهمترین آنها تیم فوتبال اینتر در ورزشگاه سن‌سیرو با نتیجه 2 بر یک به ساسولو باخت.

اینتر که هر پنج بازی قبلی‌اش در فصل جدید سری A‌ را برده بود، در حالی اولین شکست فصلش را تجربه کرد که گل نخست بازی را هم به ثمر رساند. این گل در دقیقه نخست وقت‌های تلف شده نیمه اول توسط دنزل دومفریس رقم خورد. نیمه دوم بازی اما برای شاگردان سیمونه اینزاگی نتیجه متفاوتی داشت، چرا که دروازه آنها در دقایق 54 و 63 به ترتیب توسط ندیم بایرامی و دومنیکو براردی باز شد و به این ترتیب ورق به سود تیم میهمان برگشت.

ساسولو در حالی اینتر را در خانه خودش غافلگیر کرد که در ابتدای هفته جاری هم موفق شده بود دیگر مدعی رقابت‌ها، یوونتوس را با نتیجه 4 بر 2 شکست دهد. این نخستین بار از ماه فوریه سال 2022 است که اینتر در یک بازی لیگ، دیداری که نیمه اولش را برده در نهایت می‌بازد. در سمت مقابل اما ساسولو به اولین تیم از سال 2011 تبدیل شد که یوونتوس و اینتر را در دو بازی متوالی شکست می‌دهد. آخرین بار اودینزه موفق به انجام این کار شده بود. نکته جالب دیگر درباره پیروزی ساسولو اینکه این تیم برای اولین بار از ماه ژانویه سال 2016 موفق به شکست صدرنشین جدول سری A‌ می‌شود. آخرین باری که ساسولو موفق به انجام این کار شده بود هم مقابل اینتر و باز هم در سن‌سیرو بود.

در دیگر بازی مهم چهارشنبه سری A که در ورزشگاه دیه‌گو مارادونای شهر ناپل برگزار شد، تیم فوتبال ناپولی قهرمان فصل گذشته که در این فصل شروع چندان دلچسبی نداشته است، عقده‌گشایی کرد و میهمان خود را با نتیجه 4 بر یک در هم کوبید تا مقتدرانه‌ترین بردش در فصل جاری را رقم بزند. پیوتر زیلینسکی در دقیقه 19 (پنالتی)، ویکتور اوسیمن در دقیقه 39، کویچا کوارتسخلیا در دقیقه 74 و جووانی سیمئونه در دقیقه 81 گل‌های ناپولی را به ثمر رساندند و لازار سمرزیچ در دقیقه 80 تنها گل اودینزه را زد. این سومین پیروزی فصل ناپلی‌ها و اولین برد آنها پس از سه بازی بدون برد متوالی در لیگ بود که آنها را با 11 امتیاز به رده پنجم جدول رساند.

در آخرین بازی نیز تیم فوتبال لاتزیو میهمان خود تورینو را با نتیجه 2 بر صفر شکست داد. ماتیاس وسینو در دقیقه 56 و ماتیا زاکاینی در دقیقه 75 گل‌های لاتزیو را به ثمر رساندند.

امشب با برگزاری سه بازی دیگر هفته ششم سری A به پایان می‌رسد که در مهمترین بازی از ساعت 22:15 رُم میهمان جنوا خواهد بود.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا