سریال خاتون
فوتبال جهان

علت از حال رفتن کاپیتان لوتون تاون/ سرنوشت بازی نیمه تمام لوتون – بورنموث

به گزارش امین گیمز، روز گذشته (شنبه) برای اهالی لیگ برتر انگلیس و به خصوص هواداران تیم لوتون تاون می‌توانست روز تلخی باشد. در دقیقه 59 بازی این تیم برابر بورنموث در هفته شانزدهم لیگ برتر جزیره، کاپیتان تیم میهمان، تام لاکر ناگهان از حال رفت و بلافاصله پزشکان دو تیم برای رسیدگی به وضعیت او وارد میدان شدند.

خوشبختانه او از این حادثه ترسناک جان سالم به در برد و با برانکارد به بیمارستان انتقال داده شد. بازی دو تیم اما پس از 20 دقیقه توقف به دستور داور نیمه تمام ماند.

ساعاتی بعد باشگاه لوتون تاون با انتشار بیانیه‌ای رسمی دلیل اتفاقی که برای لاکر رخ داد را توضیح داد و اعلام کرد که او دچار ایست قلبی شده است. این باشگاه اما نگرانی هوادارانش در مورد وضعیت کاپیتان تیم را برطرف و اعلام کرد که وضعیت او پایدار و هوشیار است و به محرک‌ها پاسخ می‌دهد.

یکی از صحنه‌های جالب توجهی که هنگام وقوع این حادثه رخ داد، اقدام فوری راب ادواردز، سرمربی لوتون تاون بود که به سمت بازیکنانی که دور لاکر جمع شده بودند دوید و آنها را متفرق کرد تا در انجام عملیات احیا بازیکن 29 ساله توسط پزشکان اختلالی به وجود نیاید. این در حالی بود که خود او جزو افرادی بود که به شدت تحت تأثیر اتفاق رخ داده قرار گرفت و پس از اعلام نیمه تمام ماندن بازی، هنگامی که به زمین چمن برگشت تا در کنار بازیکنانش از هواداران قدردانی کند، اشک در چشمانش حلقه زده بود.

سرنوشت بازی نیمه تمام تیم‌های بورنموث و لوتون اما هنوز مشخص نیست اما طبق قوانین لیگ برتر انگلیس، در صورتی که یک بازی به هر دلیل نیمه تمام بماند، صرفنظر از هر نتیجه‌ای که در آن رقم خورده، باید مجددا و از ابتدا برگزار شود، مگر اینکه کمیته برگزاری مسابقات دستور دیگری بدهد. در مورد زمان برگزاری بازی نیز سازمان لیگ انگلیس به دو تیم فرصت توافق برای اعلام یک تاریخ را خواهد داد و اگر در مهلت تعیین شده توافقی صورت نگیرد، این سازمان خود تاریخی را برای برگزاری مجدد یا ادامه بازی اعلام خواهد کرد. همچنین این امکان هم وجود دارد که با توافق دو تیم، نتیجه بازی نیمه تمام به عنوان نتیجه نهایی تلقی شود که در این صورت هر کدام از آنها بابت تساوی یک – یک، یک امتیاز خواهند گرفت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا