سریال خاتون
فوتبال جهان

عموته: به بازیکنان تیمم گفتم بیش از حد به کره جنوبی احترام نگذارند/ التماری: شایسته پیروزی بودیم

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از دوحه، حسین عموته پس از پیروزی 2 بر صفر تیم ملی فوتبال اردن مقابل کره جنوبی در مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا 2023 اظهار داشت: از همه کسانی که در این برد مشارکت داشتند، به‌ویژه بازیکنانم تشکر می‌کنم. آنها سلاح اصلی ما بودند و بازی قهرمانانه‌ای ارائه کردند.

وی با انتقاد از وضعیت آماده‌سازی اردن خاطرنشان کرد: از روز اول می‌دانستیم بازیکنان برای جام ملت‌های آسیا کاملاً نبودند و خودتان می‌دانید چه اتفاقاتی در فوتبال اردن می‌افتد. ما باید روی زیرساخت‌ها و رده‌های پایه سرمایه‌گذاری کنیم. ما باید پنج یا شش بازیکن در فرانسه یا انگلیس داشته باشیم و می‌بینید لژیونرهای کره جنوبی یا ژاپن، ارزش زیادی به این تیم‌ها داده‌اند. همه از کره شناخت دارند، اما این تیم هشت بار در جام گل خورده بود و می‌دانستیم می‌توانیم به کره جنوبی گل بزنیم.

سرمربی اردن در ادامه بیان کرد: ما بازیکنان و مربیان، نماینده اردن هستیم و باید از این پیراهن دفاع کنیم. سه روز تا فینال زمان داریم که به سرعت می‌گذرد و باید آماده فینال شویم. این بازی نسبت به دو دیدار قبلی ما با کره متفاوت بود.

عموته با اشاره به مواردی که سرنوشت بازی را تغییر می‌دهند، تصریح کرد: همیشه متغیرهایی در بازی وجود دارد که مربی نمی‌تواند آن را کنترل کند؛ مانند اخراج زودهنگام یا استفاده نکردن از موقعیت‌ها. در بازی اول اشتباهات زیادی مرتکب شدیم که امروز خیلی بهتر بودیم. اگر فردا با کره بازی کنیم، اطمینان نمی‌دهم پیروز شویم!

وی درباره احترامی که باید برای کره جنوبی قائل می‌شدند، گفت: من گفتم که به حریف احترام بگذارید، اما نه بیشتر از چیزی که باید احترام بگذارید. این مسئله اعتمادبه‌نفس زیادی به بازیکنان داد. چیزی برای از دست دادن نداشتیم و از بازیکنان خواستم از هر لحظه مسابقه لذت ببرند.

سرمربی اردن با تمجید از تیمی که امشب (سه‌شنبه) از سد آن گذشت، عنوان کرد: کره جنوبی حریفی آسان نیست و بازیکنان ماهری دارد. آنها تیم فوق‌العاده‌ای هستند و کلینزمن مردی قابل احترام است. حریف هم شایسته صعود به فینال بود. ما تیم بهتر و زهردارتری بودیم و جزئیات بیشتری را رعایت کردیم.

همچنین موسی التماری که به‌عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد، در این نشست اظهار داشت: خدا را شکر که به فینال رسیدیم و این مسئله، بهترین پاسخ به منتقدان بود. این پیروزی حاصل نظم تیمی و اعتمادبه‌نفسی بود که سرمربی در تیم ایجاد کرد.

وی با تمجید از شاگردان حسین عموته گفت: با احترام به تیم بسیار بزرگ کره جنوبی، شایسته برد بودیم و اجازه ندادیم حریف حمله کند. روحیه پیروزی از هر چیزی مهم‌تر بود، اما هواداران، مهمترین عامل این برد بودند.

مهاجم اردن درباره گل انفرادی خود و اینکه ممکن است از تیم‌های بزرگی چون آرسنال و منچستریونایتد پیشنهاد دریافت کند، تصریح کرد: این گل حاصل تلاش گروهی بود و اگر بازیکنان از من حمایت نمی‌کردند، این گل به ثمر نمی‌رسید. بدون ترس جلو رفتم و خدا را شکر گل زیبایی زدم. هر 11 بازیکن اردن و نیز نیمکت‌نشینان تیم شایسته بازی در کشورهای خلیج فارس و اروپا هستند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا