سریال خاتون
فوتبال جهان

فرمت برگزاری مسابقات سوپرلیگ اروپا+ فیلم

به گزارش امین گیمز، سوپرلیگ اروپا پس از به وجود آمدن دو سال وقفه در راه‌اندازی‌اش به خاطر سنگ‌اندازی اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) و فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا)، با حکمی که امروز (پنجشنبه، 30 آذر) از سوی دیوان دادگستری اروپا صادر شد، حالا به صورت قانونی می‌تواند پروژه جاه‌طلبانه خود را پیش ببرد.

مسؤلان برگزاری این تورنمنت جدید، فرمت برگزاری این مسابقات را تشریح کردند. بر این اساس، مسابقات سوپرلیگ اروپا در سه سطح ستاره، طلایی و آبی (به نوعی جایگزین لیگ قهرمانان اروپا، لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا می‌شوند) برگزار خواهد شد و هر تیم در طول یک فصل 14 بازی (7 بازی خانگی و 7 بازی خارج از خانه) انجام خواهد داد. بازی‌ها همچنین قرار است در روزهای میانی هفته برگزار شوند.

در سطح ستاره که همان سطح اول مسابقات خواهد بود، 16 تیم در دو گروه 8 تیمی به رقابت با هم می‌پردازند. سطح طلایی که سطح دوم مسابقات است هم با حضور 16 تیم و در دو گروه 8 تیمی برگزار می‌شود. در سطح آبی که پایین‌ترین سطح این مسابقات خواهد بود، 32 تیم در چهار گروه هشت تیمی به رقابت با هم می‌پردازند.

تیم‌ها در هر سه سطح ابتدا در فرمت لیگ به رقابت‌ با هم می‌پردازند. چهارتیم برتر هر گروه سطح ستاره و سطح طلایی راهی مرحله حذفی می‌شوند و دو تیم برتر هر گروه سطح آبی نیز به مرحله حذفی راه پیدا می‌کنند.

مسابقات مرحله حذفی هم با حضور هشت تیم در هر سه سطح مسابقات و از مرحله یک‌چهارم نهایی آغاز می‌شود و بازی‌های این مرحله و مرحله نیمه‌نهایی به صورت رفت و برگشتی برگزار خواهد شد. دیدار فینال هم در زمینی بی‌طرف و به صورت تک‌بازی انجام خواهد شد.

حضور تیم‌ها در این رقابت‌ها براساس شایستگی ورزشی است و هر فصل سیستم سقوط به دسته پایین‌تر، صعود به دسته بالاتر و خروج از مسابقات هم وجود دارد، به طوری که قعرنشین‌های دو گروه سطح ستاره به دسته پایین‌تر یعنی سطح طلایی سقوط می‌کنند و دو فینالیست سطح طلایی به سطح ستاره صعود خواهند کرد.

این رویه درباره سطح طلایی نیز اعمال می‌شود و قعرنشین‌های دو گروه این سطح به سطح آبی سقوط می‌کنند و جای خود را به فینالیست‌های سطح آبی می‌دهند. در سطح آبی هم 20 تیمی که ضعیف‌ترین عملکرد را داشته‌اند از این سطح خارج می‌شوند و 20 تیم دیگر بر اساس عملکردشان در لیگ‌های کشورهای خود جای آنها را خواهند گرفت.

فرمت برگزاری سوپرلیگ اروپا را در زیر مشاهده می‌کنید:

 

.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا