سریال خاتون
فوتبال جهان

فشار حداکثری انگلیسی‌ها به گران‌ترین خرید لیگ برتر؛ وقتی به کایسدو خندیدند!

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در 14 آگوست 2023، چلسی اعلام کرد که مویزس کایسدو را از برایتون به خدمت گرفته است. انتقال این بازیکن 21 ساله اکوادوری گران‌ترین معامله داخلی در تاریخ لیگ برتر بود؛ طبق گزارش سایت ترانسفر مارکت، مبلغ شگفت‌انگیز 116 میلیون یورو برای این بازیکن پرداخت شد. رکورد قبلی در اختیار هری مگوایر (مدافع) بود که در سال 2019 با مبلغ 87 میلیون یورو از لستر به منچستریونایتد رفت.

کایسدو که برخی کارشناسان او را نسخه بهبود یافته کلود ماکلله می‌نامند؛ از همان دقایق اولیه حضور در چلسی شروع به ناامید کردن هواداران کرد. مویزس در نخستین بازی خود برای آبی‌ها مقابل وستهام، تنها 29 دقیقه بازی کرد اما تبدیل به یک کابوس واقعی شد. در این مدت بازیکن اکوادوری 8 بار توپ را از دست داد، 2  بار خطار کرد و مرتکب اشتباهی شد که گل حریف را به دنبال داشت.

در وقت‌های تلف شده، کایسدو امرسون را در محوطه جریمه سرنگون کرد که این در واقع امضای حکم نهایی شکست چلسی بود. لوکاس پاکوئتا پنالتی را به گل تبدیل کرد و وستهام 3 امتیاز دربی لندن را گرفت.

تیم فوتبال چلسی انگلیس ,

چند روز قبل نیز چلسی دومین شکست را در دور چهارم لیگ برتر انگلیس متحمل شد. تیم پوچتینو در ورزشگاه خود مقابل ناتینگهام فارست شکست خورد.  کایسدو توپ را در مرکز زمین از دست داد که در ادامه توسط سازنده پاس گل یعنی عینی تایوو آوونی و آنتونی الانگا به طرز ماهرانه‌ای استفاده شد.

در شبکه‌های اجتماعی  انتقال کایسدو در حال حاضر با معاملاتی که جردن بلفورت، کلاهبردار معروف وال استریت انجام داد، مقایسه می‌شود. شما او را به لطف لئوناردو دی‌کاپریو که نقش بلفورت را در فیلم گرگ وال استریت مارتین اسکورسیزی بازی کرد، می‌شناسید. این موضوع تبدیل به سوژه‌ای برای اهالی فوتبال خصوصا نشریات بی‌رحم انگلیسی شده تا با تولید محتوای طنز حسابی به کایسدو بخندند!

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا