سریال خاتون
فوتبال جهان

فلیک: در وضعیتی نبودیم که ژاپن را شکست دهیم/ مربی مناسبی برای تیم ملی آلمان هستم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هانسی فلیک سرمربی تیم ملی آلمان که تیم تحت‌ هدایتش شب گذشته (شنبه) در یک بازی دوستانه در ورزشگاه فولکس‌واگن شهر ولفسبورگ آلمان با نتیجه 4 بر یک مغلوب میهمان خود ژاپن شد، پس از این دیدار گفت: پیش از هر چیز باید بگویم که ما به طرز وحشتناکی بابت این شکست ناامید شدیم و باید اذعان کنیم که ژاپن تیم خوبی است. ما در حال حاضر نیروی لازم برای رد شدن از چنین دفاع فشرده‌ای را نداریم. تلاش ما در این بازی کافی نبود. ما بازی را خوب شروع کردیم اما این ژاپن بود که در اولین فرصتی که به دست آورد به گل رسید. در ادامه ما به بازی برگشتیم و نتیجه را به تساوی یک – یک کشاندیم اما بعد بلافاصله دوباره گل خوردیم. فکر نمی‌کنم تیم را باید سرزنش کرد، چون آنها تلاش زیادی کرد اما مرتکب اشتباهات فردی شدیم که ژاپن از آنها به خوبی استفاده کرد و مستحق برد بود.

وی افزود: باید به صراحت بگوییم که در وضعیتی نبودیم که این تیم (ژاپن) را شکست دهیم. بازیکنان ژاپنی همگی بسیار خوب آموزش دیده‌اند و بر کارشان مسلط هستند. ما در فوتبال آلمان باید بیدار شویم و روی این چیزها کار کنیم. ما حالا خودمان را به خوبی برای برای بازی با فرانسه آماده خواهیم کرد. واضح است که ناامیدی بسیار زیادی بابت این شکست وجود دارد و می‌توانم انتقادات را درک کنم، اما نمی‌توانم بیشتر در این مورد حرف بزنم.

سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان که حالا بیشتر از هر زمان دیگری خطر اخراج شدن از سمت سرمربیگری مانشافت را حس می‌کند، تصریح کرد: ما به کاری که انجام می دهیم، اطمینان داریم. ما (کادر مربیگری) تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا تیم را به بهترین شکل ممکن آماده کنیم و فکر می‌کنم این کار را به خوبی انجام می‌دهیم. فکر می‌کنم من مربی مناسبی برای تیم ملی آلمان هستم.

فلیک 58 ساله که در سال 2021 جانشین یواخیم لو در تیم ملی آلمان شد؛ از زمان روی کار آمدنش در این تیم رکورد 12 برد، 7 تساوی و 6 شکست را در 25 بازی از خود برجای گذاشته و همین باعث شده تا انتقاداتی به عملکرد او مطرح شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا