سریال خاتون
فوتبال جهان

فیفا، برزیل را به محرمیت از تمام رویدادهای فوتبالی تهدید کرد

به گزارش امین گیمز، با گذشت سه هفته از زمان برکناری ادنالدو رودریگز از سمت ریاست فدراسیون فوتبال برزیل، هنوز انتخاباتی برای تعیین رئیس جدید برگزار نشده اما بدون رئیس ماندن، بدترین اتفاقی نیست که امکان دارد برای این سازمان رخ دهد.

طبق اعلام شبکه CNBC، پس از برکنار شدن رودریگز به حکم دادگاه ریودوژانیرو به دلیل تخطی او و کارمندان استخدام شده توسط او – حکمی که توسط دو دادگاه دیگر نیز تأیید شده است –  مقامات دولتی کشور برزیل در اندیشه برگزاری انتخاباتی دستوری برای تعیین جانشین رودریگز هستند.

نهاد حاکم بر فوتبال جهان با ارسال پیامی به فدراسیون فوتبال برزیل، این سازمان را به طور جدی درباره عواقب دخالت دولت در تعیین نتیجه انتخابات تهدید کرده و هشدار داده که در صورت برگزاری انتخاباتی شک و شبهه دار که مورد تأیید فیفا و کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی (کنمبل) نباشد، تمامی تیم‌های ملی این کشور از حضور در تمامی رویدادهای بین‌المللی محروم خواهند شد.

ظاهراً هشدار فیفا مربوط به دستور دادگاه ریودوژانیرو به ژوزه پردیز رئیس دادگاه ورزشی برزیل به عنوان مسئول برگزار کننده انتخابات فدراسیون فوتبال ظرف 30 روز کاری است که فدراسیون جهانی فوتبال آن را دخالت آشکار مقامات دولتی در تعیین رئیس فدراسیون می‌داند و پیش از این هم با ارسال نامه‌هایی در خصوص آن هشدارهایی داده بود.

محرومیت فیفا برای فوتبال برزیل نه تنها شامل تیم‌های ملی این کشور می‌شود، بلکه باعث محرومیت تیم‌های باشگاهی آن از حضور در رویدادهای قاره‌ای و جهانی خواهد شد. هشدار فیفا در حالی است که برزیلی‌ها جام کنفدراسیون‌ها را در پیش دارند و طبق معمول، نمایندگان این کشور جزو مدعیان اصلی قهرمانی در جام لیبرتادورس هستند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا