سریال خاتون
فوتبال جهان

قطر؛ 9 ماه پس از جام جهانی 2022 + عکس

– اخبار ورزشی –

به گزارش امین گیمیز، تقریباً یک سال از جام جهانی قطر گذشته است و حالا شاید خیلی‌ها فراموش کرده باشند که 9 ماه پیش مهمترین تورنمنت جهان فوتبال با چه ساختار و کیفیتی در این کشور برگزار شد. حالا فقط گاهی اوقات در شهر می‌توانید نرده‌هایی را ببینید که به سبک مسابقات با پارچه های برزنتی رنگ پریده متأثر از تابش خورشید پوشیده شده‌اند و تک و توک چهره‌هایی از نماد جام جهانی قطر یعنی «لعیب» دیده می شود.

افسانه آرارات؛ فوتبالیستی که نمی‌خواست به ایروان خیانت کند!

این کشور بعد از جام جهانی 2022 همچنان به پیش می‌رود و اکنون دوحه در حال آماده شدن برای میزبانی یک رویداد بزرگ دیگر است؛ نمایشگاه باغبانی Expo 2023 که از اکتبر آغاز می‌شود و تا پایان ماه مارس سال آینده ادامه خواهد داشت. در پارک البیدا؛ در کنار میدانی که سال گذشته منطقه اصلی تجمع هواداران در آن قرار داشت، برگزار خواهد شد. جالب اینجاست که مقامات این کشور برای ساده کردن ورود گردشگران به نمایشگاه، کارت هایا را فعال کرده‌اند. همان Fan ID محلی که در طول جام جهانی در اینجا معتبر بود. در حالی که ساخت و ساز مستقیماً در سایت فن‌زون انجام می‌شود، آماده‌سازی نهایی برای اکسپو در حال انجام است. در کنار منطقه هواداران، خاکریز طولانی کورنیش قرار دارد که در زمان جام جهانی 2022 به بزرگترین “تئاتر” تبدیل شده بود؛ نمایش‌های هنرمندان و رویدادهای فرهنگی و همچنین کیوسک‌هایی با غذا و نوشیدنی در اینجا وجود داشتند.

جام جهانی 2022 ,

دهکده هواداران که با صدها تریلر رنگارنگ پر شده بود، هنوز وجود دارد اما اکنون بقایای آن در آنجا فروخته می شود؛ کپسول آتش‌نشانی، کولر، کیوسک، توالت و … خود تریلرهای هتل را نیز می‌توان خریداری کرد. قطر همچنین پس از زلزله‌ اخیر ترکیه و سوریه حدود 10 هزار خانه سیار مورد استفاده برای هواداران را به عنوان کمک‌های بشردوستانه به این دو کشور فرستاد. ورزشگاه لوسیل که میزبان فینال جام جهانی 2022 بود؛ به روی بازدیدکنندگان باز است اما فقط برای قدم زدن در اطراف آن، زیرا اکنون ورزشگاه برای جام ملت‌های آسیا که زمستان در اینجا برگزار می‌شود، آماده خواهد شد. نزدیک استادیوم، تابلوهای فرسوده، نوعی محل ساخت و ساز و یک بلوار خالی وجود دارد.

جام جهانی 2022 , جام جهانی 2022 , جام جهانی 2022 , جام جهانی 2022 , جام جهانی 2022 , جام جهانی 2022 , جام جهانی 2022 , جام جهانی 2022 , جام جهانی 2022 ,

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا