سریال خاتون
فوتبال جهان

قلم قرمز مورینیو روی نام سردار آزمون در لیگ اروپا

به گزارش خبرگزاری تسنیم، باشگاه رُم ایتالیا به طور رسمی اسامی بازیکنان مدنظر ژوزه مورینیو برای حضور در مرحله گروهی فصل جدید مسابقات لیگ اروپا را اعلام کرد که بر این اساس  نام دو خرید جدید رُمی‌ها یعنی سردار آزمون و راسموس کریستنسن در لیست اروپایی جالوروسی قرار نگرفت.

مهاجم تیم ملی کشورمان که در آخرین روزهای نقل‌وانتقالات تابستانی با قرارداد قرضی یک‌ساله از بایرلورکوزن به رُم پیوست، می‌تواند با تشخیص مورینیو و در صورت صعود جالوروسی از مرحله گروهی لیگ اروپا، وارد لیست این تیم برای مرحله حذفی این رقابت‌ها شود.

باشگاه رُم نام آزمون و کریستنسن را در این لیست قرار نداد تا بتواند خرید جدید دیگر خود یعنی روملو لوکاکو را وارد لیست کند. نکته جالب در لیست مدنظر ژوزه مورینیو برای حضور در مرحله گروهی لیگ اروپا، حضور تامی آبراهام و ماراش کومبولا است که هر دو در حال گذراندن دوران نقاهت پس از عمل جراحی رباط صلیبی خود هستند و بعید به نظر می‌رسد بتوانند در مرحله گروهی لیگ اروپا بازی کنند.

چند سالی است که رُم مجبور است با محدودیت‌های سخت بابت توافقی که با اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) بر سر بازی جوانمردانه مالی داشته، دست و پنجه نرم کند. این موضوع شامل تراز نقل و انتقالات می‌شود، بنابراین ارزش تیم فعلی باید برابر یا کمتر از ارزش تیم فصل گذشته باشد. اگر این مقدار متعادل نباشد، یک راه برای بازگرداندن آن به سطح مناسب وجود دارد و آن کنار گذاشتن خریدهای جدید به جای افرادی است که قبلاً بخشی از تیم بوده‌اند.

شاگردان ژوزه مورینیو در فصل جدید لیگ اروپا در گروه G با اسلاویا پراگ جمهوری چک، شریف مولداوی و سروت سوئیس همگروه هستند. رُم فصل گذشته با سرمربیگری آقای خاص تا فینال لیگ اروپا پیشروی کرد و فصل قبل از آن هم با این مربی پرتغالی فاتح لیگ کنفرانس اروپا شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا